اطلس نیکو

آینده تکنولوژی ۵G

دسته بندی ها : مقالات شبکه 5 دسامبر 2021 siteadmin 169 بازدید
تکنولوژی 5G

کمتر کسی وجود دارد که در مورد ۵G و عرضه آن در استرالیا چیزی نشنیده باشد. با این حال، افراد کمتری درک روشنی از نوع زیرساخت، امنیت و انواع اپراتورهای مورد نیاز برای فعال کردن ۵G در سراسر استرالیا برای سرعت، تأخیر کم و مقیاس دارند.

شکی نیست که ۵G به طور قابل توجهی نوآوری و شرکت در استرالیا را تقویت خواهد کرد. اما این موضوع ساده ای نیست که مخابرات آن را روشن کند. هنگام پیاده سازی ۵G ملاحظات زیادی وجود دارد که بر موفقیت آن در آینده تأثیر خواهد گذاشت.

برای فعال کردن میلیون‌ها کاربر سازمانی همزمان، به چابکی بسیار بیشتری در شبکه نسبت به ۴G نیاز است. پتانسیل کامل موارد استفاده از ۵G، مانند شهرهای هوشمند، بدون زیر ۶ یا طیف mmWave امکان پذیر نخواهد بود. تا کنون بزرگترین سرمایه گذاری اپراتورهای تلفن همراه در ارائه خدمات ۵G در این طیف رادیویی است – در واقع مزایده های مجوز ارائه دهندگان در سراسر طیف های رادیویی امسال برگزار شده است و موارد بیشتری در راه است.

با این حال، برای فعال کردن این طیف رادیویی، سلول‌های بیشتری در فضای کوچک‌تر برای اطمینان از سرعت و تأخیر کم مورد نیاز است. چالش‌های تجاری استقرار صدها یا حتی هزاران سلول رادیویی دیگر که تراکم سلولی نامیده می‌شود، هم از نظر زیرساخت و هم از منظر امنیتی برای ارائه‌دهندگان خدمات تلفن همراه بسیار زیاد است.

مورد برای NHOs

۵G به یک شبکه چابک و سریع نیاز دارد که بتواند به سرعت با تغییرات سازگار شود. در بسیاری از نقاط جهان، از مدل های اشتراک گذاری شبکه دسترسی رادیویی (RAN) برای تسهیل این امر استفاده می شود.

این مدل به این معنی است که اپراتورهای مخابراتی خطر نصب تجهیزات رادیویی و یا مجوز لازم طیف رادیویی برای انجام خدمات در آن مناطق را متحمل نمی شوند.

به طور فزاینده ای، اپراتور میزبان خنثی (NHO) دقیقاً برای این منظور طیف های رادیویی را خریداری می کند. سازمان‌های غیر دولتی زیرساخت رادیویی را می‌سازند و از آن بهره‌برداری می‌کنند و آن را برای استفاده در اختیار شرکت‌های مخابراتی قرار می‌دهند.

چندین مزیت برای مدل NHO وجود دارد، از جمله:

این بخش مناطق دورافتاده‌ای را پوشش می‌دهد که شرکت‌های مخابراتی ممکن است آن‌ها را به عنوان مدل‌های تجاری قابل دوام در نظر نگیرند، و منجر به شبکه توزیع‌شده‌تر شود.
از انحصار شرکت های مخابراتی بزرگتر بر روی شبکه تلفن همراه چشم پوشی می کند. زیرساخت یک مسئولیت مشترک خواهد بود.
چالش هایی نیز برای این مدل وجود دارد. یکی از آن‌ها انتخاب مناسب‌ترین پلتفرم برای توابع میزبانی خنثی است. برخلاف زیرساخت‌های فیزیکی، NHO و ۵G برای مدیریت و مقیاس‌بندی چنین شبکه گسترده‌ای باید از مجازی‌سازی استفاده کنند – از سخت‌افزار به نرم‌افزار حرکت می‌کنند، بنابراین تأخیر آسیب نمی‌بیند.

در انتخاب پلتفرم مناسب برای NHO، الزامات بی شماری وجود دارد که ارزش در نظر گرفتن دارد. سه نکته کلیدی در زیر مورد بحث قرار می گیرد:

مدیریت خوشه

مجازی سازی ۵G به این معنی است که مدیریت شبکه ها کانتینری خواهد شد. مدیریت این کانتینرها اغلب با Kubernetes (K8s) به دست می آید. اولین چالشی که NHO ها با آن مواجه هستند نحوه استقرار و مدیریت صدها خوشه K8s در سراسر شبکه خواهد بود. اتصال این خوشه‌های K8s و اطمینان از وجود خط‌مشی امنیتی منسجم یک نیاز ضروری برای هر یک از این نوع استقرار پلتفرم «Edge» است.

تله متری ها

دوم، با افزایش مقیاس خدمات و افزایش تعداد سلول‌ها، یک پلتفرم لبه باید یک چارچوب مدیریتی یکپارچه را فراهم کند که اطلاعاتی را در کل سیستم به NHO ارائه دهد. این تله‌متری‌ها بینش‌هایی در مورد سلامت زیرساخت‌ها، همراه با کاربرد، اتصال و رویدادهای امنیتی در سراسر گره‌های لبه توزیع شده به NHO می‌دهد.

ابر و ۵G

در نهایت، با افزایش خدمات و حجم کار، سیستم‌های پشتیبانی اداری و عملیاتی (BSS/OSS)، که احتمالاً به دلیل صرفه‌جویی در هزینه ذاتی و کشش حجم کار، روی ابر عمومی اجرا می‌شوند، نیز افزایش می‌یابد. اغلب اوقات، یک رویکرد ابری ترکیبی ممکن است در حال حاضر یک استراتژی تجاری کلی توسط NHOها برای ایجاد یک شبکه در مقیاس فوق العاده باشد. بنابراین، پلت فرم لبه NHO باید توانایی ارائه اتصال یکپارچه به ابرهای عمومی را با سیاست های ثابت برای مسیریابی، امنیت، تبلیغات خدمات، هشدار و مدیریت چرخه عمر داشته باشد.

shutterstock 1384603490 1300x731 1 300x169 - آینده تکنولوژی 5G

راه حل

اتصال و امنیت باید در هر ابری یکنواخت و یکنواخت باشد و در عین حال تحت یک کنسول مدیریت مبتنی بر ابر مدیریت شود. این به NHO ها امکان می دهد تا بینش های ارزشمندی در مورد سلامت اتصال و امنیت شبکه در سطح زیرساخت تحت یک داشبورد یکپارچه و توانایی مقیاس بندی منابع اضافی به سادگی و مقرون به صرفه به دست آورند.
با در نظر گرفتن این موضوع، F5 پلتفرمی را ایجاد کرده است تا NHOها را قادر می سازد تا عملکردهای شبکه را به سرعت و ایمن در محیط های اولیه، ترکیبی یا چند ابری خود مستقر کنند تا برخی از وعده های ۵G را ارائه دهند.

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :

  Arista QSFP-100G-LRL4

  0