اطلس نیکو

چرا اعمال لود بالانسر در محیط ابری شما مهم است

دسته بندی ها : مقالات شبکه 12 اکتبر 2021 siteadmin 993 بازدید
لود بالانسر در محیط ابری

لود بالانسر جزء حیاتی هر محیط ابری است. این برنامه نقش مهمی در حفظ در دسترس بودن برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر شما برای مشتریان ، شرکای تجاری و کاربران نهایی ایفا می کند. در این پست ، بررسی می کنیم که لود بالانسر چیست و چگونه به سلامت کلی و استحکام محیط ابری شما کمک می کند.

تعادل بار چیست؟

لود بالانسینگ فرآیند توزیع حجم کار در سرورهای متعدد است که در مجموع به عنوان خوشه سرور شناخته می شود. هدف اصلی تعادل بار جلوگیری از بارگیری بیش از حد و احتمال خرابی هر سرور است. به عبارت دیگر ، توازن بار، دسترسی به خدمات را بهبود می بخشد و به جلوگیری از خرابی کمک می کند.

همچنین ، هنگامی که حجم کار دریافتی یک سرور در حد قابل قبول خود است ، به نوبه خود دارای منابع محاسباتی کافی (مانند CPU ، RAM) برای پردازش درخواستها در زمان پاسخ قابل قبول است. زمان پاسخ سریع برای رضایت و بهره وری نهایی کاربران بسیار حیاتی است.

چرا لود بالانسینگ برای محیط های ابری حیاتی است

به دلیل ویژگی هایی که قبلاً ذکر شد، لود بالانسر برای محیط های ابری بسیار مفید است، جایی که حجم کاری زیاد می تواند به راحتی یک سرور را تحت الشعاع قرار دهد و سطوح بالای دسترسی به خدمات و زمان پاسخگویی برای برخی از فرایندهای تجاری یا توسط SLA ها ضروری است.

تعادل بار نیز نقش مهمی در مقیاس پذیری ابر ایفا می کند. طبیعتاً، زیرساخت های ابری به آسانی افزایش می یابند تا از هرگونه افزایش ترافیک جلوگیری کنند. وقتی ابری “افزایش می یابد”، معمولاً چندین سرور مجازی را می چرخاند و چندین نمونه برنامه را اجرا می کند. مولفه اصلی شبکه که وظیفه توزیع ترافیک را در این موارد جدید بر عهده دارد ، توازن کننده بار است.

بدون لود بالانسر، سرورهای مجازی تازه چرخیده نمی توانند ترافیک ورودی را به صورت هماهنگ یا در صورت وجود دریافت کنند. برخی از سرورهای مجازی حتی ممکن است ترافیک صفر را کنترل کرده و برخی دیگر بیش از حد بار شوند.

بالانس کننده های بار همچنین قادر به تشخیص سرورهای در دسترس و هدایت ترافیک به سرورهایی هستند که هنوز در حال کار هستند. اگر مشترک یکی از ارائه دهندگان خدمات بزرگ ابری (مانند AWS) شده اید و ویژگی مورد نیاز را فعال کرده اید ، زیرساخت ابر شما می تواند چندین منطقه جغرافیایی را پوشش دهد.

بنابراین، اگر یک منطقه به دلیل بلای طبیعی مانند زلزله، سیل یا سونامی فاجعه بار از کار بیفتد، لود بالانسر می تواند تردد را به مناطقی هدایت کند که تحت تأثیر این فاجعه قرار نگرفته اند.

بسته به الگوریتم های متعادل کننده بار که از آنها پشتیبانی می کند، لود بالانسر حتی ممکن است بتواند تعیین کند که آیا سرور خاصی (یا مجموعه ای از سرورها) به سرعت بیشتر بارگیری می کند یا ترافیک را به سایر گره هایی که سالم تر به نظر می رسند هدایت می کند یا خیر. قابلیت های فعال مانند این می تواند شانس عدم دسترسی خدمات ابری شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

همانطور که خدمات بیشتری را از طریق زیرساخت ابری خود ارائه می دهید ، می توانید انتظار افزایش چشمگیر ترافیک از سوی مشتریان مختلف – کارکنان ، شرکای تجاری ، مشتریان ، تامین کنندگان و غیره را داشته باشید. این حتی افزایش گاه به گاه و فصلی تقاضا را نیز در نظر نمی گیرد. به منظور مقیاس بندی زیرساخت های خود برای پشتیبانی از افزایش تقاضا و همچنین حفظ سطح قابل قبول پاسخگویی و در دسترس بودن ، باید مطمئن شوید که تعادل بار را در تلاشهای ابری خود لحاظ کرده اید.

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :
  0