اطلس نیکو

پهنای باند برای کسب و کار: میدل مایل جدید

دسته بندی ها : اخبار سایت, مقالات شبکه 30 دسامبر 2021 siteadmin 46 بازدید
پهنای باند و میدل مایل

اینترنت دسترسی به بازار جهانی را فراهم می کند، اما برای بسیاری، پهنای باند و جغرافیا توانایی آنها را برای مشارکت کاهش می دهد. مشکل از نظر تاریخی، اتصال آخرین مایل بین کاربر نهایی و حامل محلی بوده است. چالش پهنای باند امروز مایل میانی است: برای ارائه دهندگان خدمات آنلاین، مقیاس پذیری برای سرویس دهی به کاربران بیشتر توسط اتصال به منطقه محدود می شود. برای دستیابی به آن دسترسی جهانی، آیا هر فروشنده اپلیکیشن واقعاً نیاز دارد که ستون فقرات خود را بسازد؟

WAN و SD-WAN

برای سال‌ها، اتصالات شبکه گسترده (WAN) بین محل‌ها یا صرافی‌ها معمول و حوزه انحصاری اپراتورها بود. پیوندهای WAN پیوندهای فیزیکی اختصاصی در آخرین مایل بودند، با مداری که در داخل زیرساخت شبکه حامل برای ذخیره پهنای باند و سوئیچ سریع بین نقاط ورودی و خروجی شناخته شده تدارک دیده شده بود. این تدارک چیزی است که شرکت مخابراتی را قادر می‌سازد کیفیت خدمات را در توافقنامه سطح سرویس شبکه (SLA) برای جنبه‌هایی مانند:

 • پهنای باند: سرعت پیوند بر حسب بیت در ثانیه (bps)
 • تأخیر: چه مدت طول می کشد تا داده ها از یک سر به سر دیگر برسند
 • در دسترس بودن: چقدر به ندرت اجازه داده می شود اتصال قطع شود

با این حال، این تضمین‌ها و تدارکات دو ضرر عمده برای پیوندهای WAN ایجاد کرد: آنها معمولاً گران‌تر از دسترسی ساده به اینترنت بودند، و بسیاری از مشتریان از اینکه چند روز (یا هفته‌ها) طول می‌کشد تا شرکت مخابراتی پیوند را ارائه کند یا هر موردی ایجاد کند، ناراضی بودند. تغییر می کند.

امروزه مدل رایج اتصال، حمل و نقل از طریق اینترنت است. از لحاظ تاریخی، کسب‌وکارها تمایلی به اعتماد به شبکه‌ای نداشتند که پویا و بهترین تلاش را انجام می‌دادند، اما با WAN تعریف‌شده نرم‌افزار (SD-WAN) تغییر کرد. انعطاف‌پذیری و انعطاف‌پذیری اینترنت، عبور از چندین حامل، تضمین عملکرد هر حامل را غیرممکن می‌سازد، اما SD-WAN با اندازه‌گیری ساده انتها به انتها برای انتخاب از بین مسیرهای متعدد و تأیید اینکه آنها با الزامات شرکت مطابقت دارند، از این مشکل کنار می‌زند. در حالی که SD-WAN در ابتدا صرفاً صرفه جویی در هزینه تلقی می شد، مشتریان به سرعت به ارزش اضافی آن پی بردند:

 • مدیریت متمرکز و اتوماسیون برای ایجاد آسان تونل رمزگذاری شده سایت به سایت
 • تشخیص و تصحیح خودکار خطا برای بهینه سازی عملکرد شبکه
 • خدمات امنیتی در شبکه به جای سخت افزار تخصصی در محل

در حالی که SD-WAN اطلاعاتی را در مورد اینکه آیا WAN مورد نیاز است ارائه می دهد، این یک جایگزین کامل برای WAN نیست. اندازه گیری تاخیر و پهنای باند بسیار متفاوت از بهبود آن کیفیت است.

میدل مایل و آخرین مایل

میدل مایل با ترکیب نقاط قوت SD-WAN و WAN های فیزیکی سنتی، پهنای باند اختصاصی قابل پیش بینی را با اتوماسیون مدرن برای حل مشکلاتی مانند محدودیت های پهنای باند اینترنت، محدودیت های تأخیر یا بارهای بسیار حساس ارائه می دهد. میدل مایل از نظر مفهومی به عنوان یک ارائه دهنده مجازی بر روی چندین حامل حمل و نقل عمل می کند، با اتصالات سوئیچ با سرعت بالا که بین نقاط دسترسی ارائه دهنده فراهم شده است. این راه حل ترکیبی ماهیت پویا و انعطاف پذیر تحویل اینترنت، ویژگی های عملکرد شناخته شده پیوندهای نقطه به نقطه، و مزایای SD-WAN چابکی، اتوماسیون و دید را برای ارزشی منحصر به فرد ترکیب می کند:

 • رفتار ترافیکی قابل پیش بینی در پیوندهای شبکه مسافت طولانی بین مناطق
 • تحویل سریع به لطف معماری ساده و بهینه شده درون شبکه
 • استقرار و تغییرات پیکربندی ساده و تقریباً فوری

نقطه ضعف اصلی میانه مایل این است که نقاط دسترسی ارائه دهنده در محل مشتری نیست، بنابراین اکثر مشتریان باید از دسترسی به اینترنت آخرین مایل خود برای اتصال به نزدیکترین نقطه دسترسی خود استفاده کنند.

در آخرین مایل، WAN نقطه‌به‌نقطه به‌عنوان مقوله‌ای جدید ظاهر شده است: WAN از محل مشتری به یک ابر عمومی پیوند می‌دهد. این پیوندها به‌جای ارائه دسترسی سایت به سایت یا اینترنت، معمولاً برای اتصال ابری ترکیبی مستقر می‌شوند و امکان مصرف متقاطع داده‌ها و خدمات را بین منابع مشتری در ابر عمومی و در مراکز داده آنها فراهم می‌کنند. در حالی که چنین اتصالی می‌تواند از طریق VPN ارائه شود – و اغلب هم انجام می‌شود، یک پیوند WAN اختصاصی مزایای محکمی دارد:

 • تاخیر و پهنای باند قابل پیش بینی
 • حمل و نقل خصوصی، بنابراین ترافیک هرگز از اینترنت عبور نمی کند
 • نگاشت خط مشی از منابع ابری به شبکه های محلی VLAN و زیرشبکه ها

در حالی که این عوامل برای نظارت بر ظرفیت و برنامه ریزی در IT سنتی مفید هستند، به ویژه در اتصالات شبکه برنامه به برنامه برای عیب یابی و مدیریت عملکرد برنامه مهم می شوند.

1*jFEbwJ9TMQ2YCRGdPm4u3g - پهنای باند برای کسب و کار: میدل مایل جدید

پیوند آخرین مایل به ابر

شبکه جهانی F5 Volterra یک سرویس چند ترابیتی چند ابری وسط مایل است که Volterra PrivateLink به عنوان یک پیوند WAN اختیاری آخرین مایل است. شبکه جهانی به تنهایی مانند مایل میانی، ترانزیت خصوصی را فراهم می کند، اما مستقیماً با هر ابر اصلی و SaaS محبوب همتا می شود. هنگامی که شبکه جهانی با PrivateLink مستقر می شود، چندین امکان منحصر به فرد ایجاد می کند:

 • WAN اختصاصی به همه ابرهای اصلی و SaaS محبوب در یک پیوند
 • حمل و نقل خصوصی سرتاسر در میان همه سایت‌هایی که از PrivateLink استفاده می‌کنند
 • کنترل مرکزی واحد برای همه شبکه ها، امنیت، سایت ها و ابر

چه مشتریان به دنبال جایگزین WAN باشند، یک SD-WAN با شبکه خصوصی، یا ابر ترکیبی برای ادغام مراکز داده در معماری های چند ابری خود، PrivateLink و شبکه جهانی Volterra راه حلی آسان، قابل پیش بینی و چابک ارائه می دهند.

پهنای باند برای خدمات فردا

از آنجایی که F5 Volterra راه‌حل‌هایی برای پیشبرد مشتریان به سمت چند ابری ارائه می‌دهد، ما همچنان از موارد استفاده جدید که با ارائه پهنای باند و اتصال باز می‌شوند، هیجان‌زده هستیم. مشتریان شروع به استفاده از شبکه جهانی هم برای ترانزیت اولویت دار روی کابل های زیردریایی و هم به عنوان ستون فقرات شرکت مجازی کرده اند. هنگامی که با PrivateLink ترکیب می شود، مشتریان می توانند از اینترنت قطع شوند، اما همچنان به ابر عمومی و SaaS متصل شوند یا به سادگی از آخرین مایل و مایل یکپارچه برای شتاب SaaS استفاده کنند. Volterra PrivateLink و شبکه جهانی بهترین‌های میانه مایل مدرن و آخرین مایل را با هم ترکیب می‌کنند تا مشکلات ارائه جهانی برنامه‌های امروزی را حل کنند و راه را برای خدمات درون شبکه فردا هموار کنند.

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :

  Arista QSFP-100G-LRL4

  0