اطلس نیکو

کسب درآمد از تکنولوژی ۵G

دسته بندی ها : اخبار سایت, مقالات شبکه 13 فوریه 2022 siteadmin 46 بازدید
کسب درآمد از تکنولوژی 5G

ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی (CSP) فرصت‌های عظیمی را که ۵G ارائه می‌دهد، می‌بینند، اما مهار آن را دشوار می‌دانند، زیرا لزوماً با روش تفکر سنتی مطابقت ندارد. قیمت‌های طرح‌های تلفن پریمیوم به میزان قابل توجهی افزایش نمی‌یابد زیرا تا این لحظه مصرف‌کنندگان حاضر نبودند برای ۵G بیشتر از آنچه قبلاً برای خدمات ۴G LTE پرداخت می‌کنند، بپردازند. سیسکو در حال کار با CSP ها می باشد تا خارج از چارچوب خدمات سنتی تلفن همراه فکر کند تا به طور موثر از این فرصت جدید کسب درآمد کند.

اپراتورهای ایالات متحده و چند شرکت دیگر در سراسر جهان موفقیت محدودی در ارائه دسترسی ۵G با هزینه اضافی در صورت جفت شدن با خرید تلفن سازگار با ۵G داشته اند. با این حال، بسیاری از CSP ها به فرصت های جدید درآمدزایی از طریق شبکه های خصوصی ۵G و برنامه های کاربردی تحول آفرین برای اینترنت اشیا (IoT) چشم دوخته اند. با استفاده از نرم‌افزارهای ابری و قابلیت‌های محاسبات لبه‌ای، CSPها می‌توانند شبکه‌های خصوصی ۵G جدید و نوآورانه را به شرکت‌ها، استادیوم‌ها، انبارها و امکانات تولیدی از جمله دیگر وارد کنند. آنها همچنین می توانند اشکال جدیدی از خدمات مسکونی و تجاری را با دسترسی بی سیم ثابت ارائه دهند. ۵G با پهنای باند بیشتر، سرعت بیشتر و قابلیت اطمینان بهبود یافته، دری را برای گسترش باز می کند.

علاوه بر این، فرصت بیشتری برای حمایت از تلاش‌های پایداری و ایجاد اتصال بیشتر به مناطق روستایی یا مناطق کمتر متصل وجود دارد، اما این نیاز به بازنگری دارد که یک شبکه بی‌سیم فراتر از ارائه صدا و داده ساده چه کاری می‌تواند انجام دهد. ۵G ممکن است اقتصادی ترین راه برای حل شکاف دیجیتالی برای جوامع روستایی و محروم جهان باشد. همچنین با اهداف زیست محیطی شرکت های بزرگ، از جمله ما، به خوبی بازی می کند. به عنوان مثال، خدمات جدیدی مانند این امکان نظارت بر مصرف آب، ترموستات‌ها و وسایل الکترونیکی «هوشمند» و خودروهای الکتریکی خودران را فراهم می‌کند که همگی منجر به کاهش کلی انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) می‌شوند.

آنچه ما از مشتریان خود می شنویم

از نقطه نظر برنامه، سیسکو هر روز بر کمک به اپراتورها برای ارائه تجربه کاربر نهایی بهتر تمرکز می کند. سیسکو فقط به کسب و کار خود فکر نمی کند – سیسکو همیشه به کسب و کار CSP و چگونگی بهبود آن فکر می کند و محصولات و راه حل های این کمپانی چه چیزی می تواند به آنها بدهد که در هیچ جای دیگری نمی توانند به دست آورند.

در جلسات با مشتریان و تیم‌های فروش، چیزی که دائماً در مورد تلفن همراه تلفن همراه می‌شنویم این است که چگونه می‌توان بهترین درآمد را از شبکه‌های فیبر برای ارائه‌دهندگان خدمات بزرگ کسب کرد. آنها می خواهند بدانند که چگونه Routed Optical Networking، ۴۰۰G، Secure Access Service Edge (SASE) و ۵G می توانند شبکه های تولیدی خود را که خدماتی مانند اینترنت، ویدئو و تلفن همراه را مستقیماً به مصرف کننده ارائه می کنند، بهبود بخشند. در حالی که از نظر تاریخی، فروش مستقیم به مصرف کننده ۶۰ تا ۷۰ درصد از درآمد کلی CSP ها را تشکیل می دهد، ۵G پویایی را تغییر می دهد و ما اکنون به دنبال چیزی نزدیک تر به تقسیم ۵۰/۵۰ بین مشاغل سازمانی و خدمات مصرف کننده هستیم.

اما ۵G فقط به خوبی زیرساخت شبکه است که روی آن ساخته شده است. برای ساختن آن چیزی فراتر از یک لوله دسترسی بزرگتر، به یک شبکه مقیاس پذیر و پیچیده نیاز است.

خدمات تخصصی منجر به کسب درآمد می شود

واضح‌ترین راهی که CSPها می‌توانند فوراً از ۵G کسب درآمد کنند، ارائه خدمات جدید ارزش افزوده است. به عنوان مثال، برخی در حال یافتن راه هایی برای استفاده و مدیریت دستگاه های IoT از طریق شبکه های خود هستند. واداشتن مشتریان به این شبکه‌ها برای کار و مدیریت دستگاه‌های IoT خود، یک امکان هیجان‌انگیز برای تولید جریان‌های درآمد جدید است.

فرصت‌هایی برای شرکت‌ها وجود دارد که بسیاری از جنبه‌های عملیات خود را که در حال حاضر آنالوگ هستند دیجیتالی و خودکار کنند. ۵G پنجره‌ای را برای آغاز این تحول دیجیتالی ارائه می‌کند و برنامه‌های جدید اینترنت اشیا را با ارتباط ماشین به ماشین (M2M) فعال می‌کند که می‌تواند صنعت و عملیات سازمانی را متحول کند و کارایی و بهره‌وری را افزایش دهد. فناوری مانند ۵G ارتباطات قوی M2M و IoT را تسهیل می‌کند و این یک فرصت درآمد واقعی و آماده برای آینده برای CSPها فراهم می‌کند.

راه دیگر برای افزودن ارزش به خدمات ۵G، توزیع محاسبات لبه‌ای در سایت‌هایی مانند ایستگاه‌های پایه سلولی و مکان‌های بزرگ برای مدیریت محلی افزایش تقاضای شبکه است، به‌ویژه برای افزایش‌هایی که از روز بازی، کنسرت‌ها و سایر رویدادهای بزرگ ناشی می‌شود. با محاسبات لبه و ۵G، می توان از واقعیت های افزوده/ مجازی جدید (AR/VR) برای موارد استفاده بالقوه سودآور و تخیلی استفاده کرد. فقط تصور کنید که طرفداران چگونه می توانند از AR/VR برای تجربه بازی بزرگ به روشی کاملاً جدید استفاده کنند!

دسترسی بی‌سیم ثابت نه تنها هزینه‌ها را با نیاز به حفاری کمتر برای خط‌کشی کاهش می‌دهد و در عین حال در بازارهای متعددی مانند مسکونی و تجاری قرار می‌گیرد، بلکه فرصت‌های جدیدی را برای کسب درآمد از ۵G ارائه می‌کند. به عنوان مثال، شبکه ۵G Verizon از تجهیزات مستقر در محلی برای ارائه خدمات اینترنت خانگی سریع و قابل اعتماد با سرعتی تا ۲۰ برابر سریعتر از شبکه های باند پهن ثابت استفاده می کند.

اتصال شکاف دیجیتال

از آنجایی که دستگاه‌های بیشتری متصل می‌شوند، جلسات بیشتری مجازی می‌شوند و خدمات بیشتری به صورت آنلاین انجام می‌شود، این شکاف دیجیتالی بین افرادی که کارآموز کامل دارند، همچنان در حال افزایش است.

دسترسی et، کسانی که دسترسی محدودی دارند، و کسانی که به سادگی نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند. اگر امیدواریم آینده ای فراگیر برای همه ارائه دهیم، باید این شکاف بسته شود.

میلیاردها نفر وجود دارند که به اینترنت متصل نیستند (گزارش سالانه اینترنت سیسکو ۲۰۲۰) و میلیاردها نفر دیگر با پهنای باند ناکافی یا اتصال ناسازگار از خدمات کمتری برخوردار هستند. موانع جغرافیایی، کمبود زیرساخت‌های موجود، برق ناکافی، هزینه بالا و ناآرامی‌های ژئوپلیتیکی تنها چند دلیل هستند. در نهایت به اقتصاد می رسد. اگر امیدواریم شکاف دیجیتالی را پر کنیم، باید راه‌هایی پیدا کنیم تا استقرار روستایی و خدمات رسانی به مناطق کم درآمد را برای CSPها سودآورتر کنیم.

در کنار دولت‌های فدرال و محلی، ما روی راه‌حل‌هایی کار می‌کنیم که خدمات رسانی به افراد محروم را برای CSPها آسان‌تر و از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه می‌سازد. ما به دنبال راه‌های جدیدی برای کمک به CSPها برای افزایش درآمد، افزودن خدمات ارزشمند و کاهش هزینه‌ها از طریق راه‌حل‌هایی مانند شبکه‌های نوری مسیریابی هستیم که شبکه را به نقاط کنترل واحدی برای سرویس‌های مدیریت‌شده تبدیل می‌کند. وقتی این کار را انجام می دهید، ۵G به یک فرصت بسیار واقعی برای رشد تبدیل می شود.

امکانات هیجان انگیزی که ۵G به ارمغان می آورد به یکی از اهداف اصلی ما به عنوان یک سازمان جهانی منجر می شود، یعنی توسعه اینترنت برای آینده که به آینده ای فراگیر برای همه منجر می شود. این فقط به معنای دادن پهنای باند بیشتر و تأخیر کمتر به گیمرها و پخش کننده های ویدیو نیست. این به معنای اتصال افراد غیرمرتبط در سراسر جهان است تا همه از یک زمین بازی برابر و دسترسی یکسان به فرصت‌ها برخوردار شوند.

منبع / سیسکو

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :

  Arista QSFP-100G-LRL4

  0