اطلس نیکو

کمپانی های دیتا سنتر چه کاری انجام می دهند؟

دسته بندی ها : مقالات شبکه 13 نوامبر 2022 siteadmin 859 بازدید
کمپانی های دیتا سنتر چه کاری انجام می دهند؟

کمپانی های دیتا سنتر را می‌توان به عنوان شرکت‌های کولوکیشن نیز نامید، و این شرکت‌ها دیتا سنتر را می‌سازند و راه‌اندازی می‌کنند و فضایی بسیار امن با توان اضافی، سرمایش و زیرساخت‌های شبکه را برای کسانی که آن را مقرون به صرفه‌تر و/یا قابل اطمینان‌تر از کارکردن خودشان می‌دانند، فراهم می‌کنند.

برای یک شرکت هزینه بر است که تأسیسات ایمن خود را با توان اضافی و زیرساخت خنک کننده بسازد و تجهیزات مکانیکی را حفظ کند. با استفاده از ارائه‌دهنده دیتا سنتر، شرکت‌ها می‌توانند میلیون‌ها دلار در هزینه‌های سرمایه صرفه‌جویی کنند و با به اشتراک گذاشتن فضا و منابع با سایر مستاجرین، از صرفه‌جویی در مقیاس استفاده کنند. شرکت‌های کولوکیشن نیز مسئولیت ایمن نگه‌داشتن زیرساخت‌های فیزیکی فناوری اطلاعات و اطمینان از راه‌اندازی و راه‌اندازی مرکز داده در ۲۴×۷ را بر عهده می‌گیرند و این بار را از دوش شرکت‌های مستاجر برداشته‌اند.

corporate data center 1024x471 - کمپانی های دیتا سنتر چه کاری انجام می دهند؟

در صنعت، اغلب گفته می‌شود که شرکت‌های دیتا سنتر، مکان‌یابی عمده و خرده‌فروشی را ارائه می‌دهند. محل سکونت خرده فروشی رایج ترین گزینه است. هنگامی که یک شرکت محل سکونت خرده فروشی را انتخاب می کند، فضایی را در یک سالن داده مشترک (که به آن طبقه سفید نیز می گویند) در مرکز داده اجاره می کند.

این شرکت ممکن است کمتر از یک کابینت اجاره کند، یا کل منطقه محصور در قفس را در سالن داده اجاره کند. اشتراک عمده فروشی به یک فضای خصوصی و سفارشی شده در یک دیتا سنتر یا کل مرکز داده اشاره دارد که یک شرکت از یک ارائه دهنده دیتا سنتر اجاره می کند. شرکت‌هایی که به فضای قابل توجهی نیاز دارند و مایلند کنترل بیشتری بر محیط خود داشته باشند، می‌توانند مکان‌های عمده فروشی را انتخاب کنند.

در کمپانی های دیتا سنتر به دنبال چه چیزی باشیم

همه مراکز داده و شرکت‌های مرکز داده یکسان نیستند و بهترین راه برای تعیین اینکه کدام شرکت هم‌اکنون برای شما بهترین است این است که ابتدا اهداف زیرساختی خود را تعیین کنید. پست وبلاگ ما را در مورد چارچوبی برای انتخاب یک ارائه دهنده هم محل برای شروع بخوانید.

بر اساس اهداف خود، می‌توانید نیازهای خود را بهتر تعیین کنید، مانند سیاست خنثی از حامل در قبال ارائه‌دهندگان شبکه، زیرساخت‌های انعطاف‌پذیر، خدمات اضافی، چگالی توان و موارد دیگر. یکی دیگر از عوامل تعیین کننده باید کارکنان یک شرکت مرکز داده باشند. آیا آنها حواسشان جمع و باتجربه است؟ آیا آنها در محل ۲۴x7x365 هستند؟ همچنین عاقلانه است که به دنبال یک ارائه دهنده معتبر با بیش از ۱۰ سال تجربه و سابقه ثبات مالی باشید.

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :
  0