اطلس نیکو

سیسکو

سیسکو سیستمز ، شرکت فناوری آمریکایی که در سراسر جهان فعالیت می کند و بیشتر به دلیل محصولات شبکه رایانه ای معروف است. به عنوان شرکتی که محصولات خود را بیشتر به مشاغل دیگر می فروخت ، سیسکو به یک نام خانوادگی تبدیل نشد ، اما در دهه دوم قرن بیست و یکم یکی از بزرگترین شرکت های ایالات متحده بود. سیسکو در سال 1984 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در سن خوزه ، کالیفرنیا است.

بنیانگذاران سیسکو سیستمز ، لئونارد بوساک و ساندرا لرنر ، یک زوج متاهل (بعداً طلاق گرفتند) بودند که در زمان دانشجویی در دانشگاه استنفورد با یکدیگر ملاقات کرده بودند. پس از فارغ التحصیلی در سال 1981 ، آنها در مدرسه کار کردند و امکانات رایانه ای دو بخش مختلف را هدایت کردند. بوساک راهی برای اتصال شبکه های رایانه ای مربوط به خود با استفاده از فناوری که سایر کارمندان استنفورد در دهه 1970 ابداع کرده بودند ، یافت. او و لرنر تشخیص دادند که فناوری روتر ، همانطور که گفته می شود ، می تواند برای استفاده گسترده در خارج از دانشگاه بسیار سودآور باشد. در دسامبر 1984 این دو نفر Cisco Systems را تاسیس كردند (نام اصلی آن “cisco Systems” بود) و نام این شركت را از شهر سانفرانسیسكو گرفتند. استنفورد سرانجام نرم افزار اختصاصی خود را به سیسکو مجوز داد.

در سال 1985 ، سیسکو اولین محصول خود ، یک کارت رابط شبکه را برای رایانه های شرکت تجهیزات دیجیتال به فروش رساند. اولین موفقیت بزرگ آن ، روتری که چندین پروتکل شبکه را ارائه می داد ، سال بعد به دست آمد. موسسین که برای توسعه به پول نقد نیاز داشتند ، به یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر ، سکویا سرمایه روی آوردند. سکویا در اواخر سال 1987 کنترل م ofثر شرکت را به دست گرفت و در سال 1988 جان مورگریج را به عنوان رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت منصوب کرد. در سال 1990 ، اندکی پس از آنکه سیسکو اولین سهام سهام خود را به مردم فروخت ، لرنر از شرکت اخراج شد و بوساک پس از آن انصراف داد.

نمایش 1–12 از 701 نتیجه

Arista QSFP-100G-LRL4