اطلس نیکو

Cisco Silicon One سوئیچ های سازمانی نسل بعدی را نیرو می دهد

دسته بندی ها : مقالات شبکه 4 فوریه 2022 siteadmin 112 بازدید
cisco silicon one

یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌ های سوئیچ‌ های سازمانی جدید Catalyst 9500X و ۹۶۰۰X که امروز معرفی شد، گنجاندن سیسکو Silicon One Q200 ASIC است. در سال ۲۰۱۹، زمانی که Q100 را معرفی کردیم، اولین عضو خانواده دستگاه‌های Cisco Silicon One، ادعاهای جسورانه‌ای در مورد عملکرد، کارایی و انعطاف‌پذیری بی‌نتیجه‌ای داشتیم که معماری برجسته Cisco Silicon One برای شبکه به ارمغان می‌آورد. امروز ما نشان می‌دهیم که این مطمئناً برای سوئیچینگ هسته دانشگاه صادق است.

این ادعاها ابتدا با ارسال محصولات در قالب روتر های سیسکو ۸۰۰۰ که توسط ارائه‌دهندگان خدمات مستقر شده‌اند، و همچنین نقش‌های شبکه‌های مرکز داده در مقیاس وب (DCN) و اتصال مرکز داده (DCI) و با پذیرش سیسکو تأیید شدند. Silicon One مستقیماً به صورت دستگاه توسط اپراتورهای مرکز داده مقیاس انبوه (MSDC).

معماری شیت تمیز Cisco Silicon One به طور موثر بخش های مختلف بازار شبکه را برآورده می کند. اعلامیه امروز سیسکو سیلیکون وان را به هسته شبکه سازمانی گسترش می‌دهد و به وعده یک ارائه‌دهنده خدمات معماری، مقیاس وب و شبکه‌های سازمانی عمل می‌کند. توانمندسازی توسعه دهندگان و اپراتورهای شبکه برای تمرکز تمام منابع بر روی درک، واجد شرایط بودن، استقرار و عیب یابی یک معماری، هزینه سرمایه گذاری و عملیات را کاهش می دهد. این امر وعده گسترش آینده Cisco Silicon One به نقش‌های جدید در این شبکه‌ها را تقویت می‌کند و در عین حال عملکرد دستگاه نسل بعدی و رهبری ارزش را افزایش می‌دهد.

این سیستم‌ها و برنامه‌های متنوع نه تنها از انعطاف‌پذیری معماری، بلکه از تنوع دستگاه‌های Cisco Silicon One که امروزه در دسترس هستند، بهره می‌برند. در زمان نگارش این مقاله، ۱۱ تراشه Cisco Silicon One اعلام شده است که طیف کاملی از پهنای باند، ویژگی‌ها و مقیاس مورد نیاز برای همه موارد استفاده از شبکه را پوشش می‌دهد.

Cisco Silicon One 1647x8001 1 - Cisco Silicon One سوئیچ های سازمانی نسل بعدی را نیرو می دهد

برخی ممکن است بگویند انجام کارآمد چنین نقش های متنوع با یک معماری غیرممکن است. با این حال، یک معماری به معنای یک دستگاه یا اجرای یک عملکرد کلیدی (به عنوان مثال، مدیر ترافیک) نیست. منظور ما از یک معماری این است که یک زبان و پارتیشن کاری ثابت بین توابع مختلف در دستگاه های سوئیچینگ و مسیریابی وجود دارد. سپس، پیاده‌سازی‌های مختلف تأکید بیشتر یا کمتری بر عملکردهای مختلف دارند. برای مثال، یکی از پیاده‌سازی‌های یک مدیر ترافیک از QoS سلسله مراتبی با بافر عمیق پشتیبانی می‌کند، در حالی که دیگری با تأخیر کم و بازده انرژی در مقابل توان عملیاتی می‌شود. با به اشتراک گذاشتن معماری یکسان، پیاده‌سازی‌های مختلف را می‌توان در دستگاه‌ها ترکیب کرد و در نتیجه خانواده‌ای از دستگاه‌ها ایجاد شد که هر کدام برای نقش‌های مختلف بهینه‌سازی شده‌اند و همه می‌توانند در یک سیستم واحد با هم کار کنند.

دو ستونی که چنین انعطاف‌پذیری و قابلیت‌هایی را ممکن می‌سازد، واحد پردازش شبکه جدید (NPU) و معماری Traffic Manager هستند.

Cisco Silicon One از یک NPU ساخته شده از پردازنده‌های سفارشی بهینه‌سازی کار و پایگاه‌های داده با شتاب سخت‌افزاری استفاده می‌کند. پیاده سازی ها در ترکیب پردازنده ها، پایگاه های داده و مقیاس متفاوت هستند. برنامه ریزی شده در P4 و با استفاده از یک مدل برنامه نویسی اجرا تا کامل، انعطاف پذیری بی سابقه ای را بدون به خطر انداختن کارایی ممکن می کند. این امر با کاربرد موفقیت آمیز NPU برای ارائه دهنده خدمات، مرکز داده و در حال حاضر نقش های اصلی و لبه سازمانی مشهود است. ویژگی های سازمانی مانند Cisco TrustSec، Cisco Switched Virtual Links (SVL)، QinQ، NAT و ACL های گروه شی در میان سایر موارد با برنامه نویسی NPU فعال می شوند.

Figure2 1 1024x469 - Cisco Silicon One سوئیچ های سازمانی نسل بعدی را نیرو می دهد

Cisco Silicon One Traffic Manager ستون دیگر است. به کارگیری یک معماری بافر کاملاً مشترک و مقیاس پذیر در هسته آن، عملکرد استخراج شده از منابع بافر روی قالب موجود را به حداکثر می رساند و بازده انرژی را بهینه می کند و در عین حال عملکردهای صف بندی و زمان بندی را تا حد زیادی ساده می کند. این آخرین نکته Cisco Silicon One را قادر می‌سازد تا مدیریت ترافیک کلاس ارائه‌دهنده خدمات را با «هزینه» یک صف اولیه با اولویت ارائه دهد. علاوه بر این، مدیر ترافیک از ترتیبات بافر DRAM فقط روی قالب و ترکیبی روی قالب به علاوه DRAM پشتیبانی می کند. Cisco Silicon One با بهره گیری از فناوری پیشرفته بسته بندی، از هر دو پیکربندی با قالب یکسان پشتیبانی می کند.

Figure3 1024x538 - Cisco Silicon One سوئیچ های سازمانی نسل بعدی را نیرو می دهد

به طور خلاصه، معرفی Cisco Catalyst 9500X و ۹۶۰۰X مبتنی بر Cisco Silicon One گواهی دیگری برای تحقق وعده‌های معماری سیلیکونی سوئیچینگ و مسیریابی همگرا است. سوئیچ‌های جدید Catalyst 9500X و ۹۶۰۰X قوی‌ترین و کم مصرف‌ترین سوئیچ‌های هسته دانشگاه هستند. و مبتنی بر Cisco Silicon One همچنین آنها را به برخی از برنامه‌ریزی‌پذیرترین سوئیچ‌های ضدآینده در دسترس امروز و آینده تبدیل می‌کند.

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :

  Arista QSFP-100G-LRL4

  0