اطلس نیکو

مقایسه بین دو برند سوئیچ سیسکو و هوآوی

دسته بندی ها : مقالات شبکه 19 آوریل 2022 siteadmin 28 بازدید
مقایسه سوئیچ های سیسکو و هوآوی

سیسکو، به عنوان برادر بزرگ صنعت مخابرات، مدت‌هاست که بر بازار تجهیزات شبکه (مانند روترها و سوئیچ‌ها) تسلط داشته است. هیچ کس نمی تواند با توانایی های او برابری کند. از سوی دیگر هواوی یک ستاره در حال ظهور در بازار چین است. ما در این مقاله سوئیچ های سیسکو را با سوئیچ های هواوی مقایسه می کنیم.
سیسکو و هواوی هر دو شرکت های نسبتا جدیدی هستند که در دهه ۱۹۸۰ ایجاد شده اند. سیسکو پس از ۳۰ سال توسعه، رتبه اول را در امتیازات رهبری تولید کننده لبه/هسته و CES کسب کرد. Cisco Systems عمدتاً دستگاه‌های شبکه، نرم‌افزار مدیریت شبکه، نرم‌افزار Cisco IoS/NX-OS، شبکه‌های فضای ذخیره‌سازی، تجهیزات بی‌سیم، دستگاه‌های مرکز داده، و رابط و ماژول‌ها و موارد دیگر را می‌فروشد. در این مطلب قصد داریم سوئیچ های این دو برند را با یکدیگر مقایسه کنیم.

مقایسه سوئیچ های دو برند سیسکو و هوآوی

CiscoHuawei
Cloud-ManagedLimited
Support new capabilities without major upgradesLimited
Consistent application performance across the networkX
Detect and set features to new devicesX
Intent-based networking for availability, agility, and policy segmentationX
Security

سری های سوئیچ زیادی در سیسکو و هواوی وجود دارد. در اینجا، ما دو سری سوئیچ محبوب را برای مقایسه انتخاب می کنیم. بیایید سوئیچ های سری Cisco Catalyst 9300 و سوئیچ های سری Huawei S5735-S را به عنوان مثال در نظر بگیریم.

سوئیچ های سری ۹۳۰۰ کاتالیست سیسکو

سوئیچ‌های سری Catalyst 9300 سیسکو، که بخشی از خانواده Catalyst 9000 هستند، برای تبدیل شبکه‌ها برای مدیریت یک آینده ترکیبی طراحی شده‌اند که در آن محل کار ممکن است در هر جایی باشد، نقاط پایانی می‌توانند هر چیزی باشند، و برنامه‌ها می‌توانند در همه جا میزبانی شوند.

سری Catalyst 9300، که شامل مدل‌های جدید Catalyst 9300X می‌شود، به بازنگری در ارتباطات، تقویت امنیت و تعریف مجدد تجربه برای نیروهای کار هیبریدی بزرگ و کوچک کمک می‌کند.

Cisco Catalyst 9300 series switches - مقایسه بین دو برند سوئیچ سیسکو و هوآوی

پیکربندی خانواده محصولات سری ۹۳۰۰ کاتالیست سیسکو

ModelsModular Uplinks and SpeedsStacking Bandwidth SupportmGig DensityCisco StackPowerHW-Based IPSECApp-Hosting Capacity
Catalyst 9300X10G, 25G, 40G, mGig and 100GStackwise-1T (480G when stacking with Catalyst 9300 model)48x 10G✓ (Larger Power Budget)Up to 100G IPsec*✓ (2x hosting resources over Catalyst 9300 models)
Catalyst 930010G, 25G, 40G and mGigStackwise-48048x5G and 24x10G
Catalyst 9300LStackwise-32012x10G

سوئیچ های سری Huawei S5735-S

Huawei CloudEngine S5735-S یک سوئیچ دسترسی گیگابیتی است که ۲۴ تا ۴۸ پورت داون لینک تمام جنرال الکتریک منعطف و چهار درگاه آپلینک GE ثابت ۱۰ را ارائه می دهد.

Huawei S5735 S Series Switches - مقایسه بین دو برند سوئیچ سیسکو و هوآوی

دسترسی و تجمیع شبکه پردیس سازمانی، و همچنین دسترسی به مرکز داده، همه سناریوهایی هستند که سوئیچ های S5735-S برای آنها طراحی شده اند. سوئیچ‌های CloudEngine S5735-S ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند افزایش عملکرد لایه ۳، O&M ساده‌تر، شبکه اترنت انعطاف‌پذیر، و قابلیت‌های IPv6 بالغ را ارائه می‌کنند و بر اساس نسل بعدی سخت‌افزار با کارایی بالا و پلتفرم مسیریابی چند منظوره هواوی (VRP) ساخته شده‌اند.

توابع خدمات فراوان

چندین ویژگی لایه ۳ مانند OSPF، IS-IS، BGP، و VRRP را ارائه می دهد که انواع برنامه های صوتی، تصویری و داده را فعال می کند.

-O&M شبکه ساده شده

Super Virtual Fabric (SVF)، با قابلیت های plug-and-play، سوئیچ هسته/تجمیع، سوئیچ دسترسی و نقطه دسترسی (AP) را در یک دستگاه منطقی واحد برای O&M شبکه ساده مجازی سازی می کند.

حفاظت از قابلیت اطمینان متنوع

منابع تغذیه، ماژول‌های فن و لینک‌های بالا در پشتیبان‌گیری افزونگی به طور چشمگیری قابلیت اطمینان دستگاه را افزایش می‌دهند و خدمات پایدار را تضمین می‌کنند.

نتیجه

وقتی صحبت از مقایسه سوییچ های Cisco و Huawei به میان می آید، نمی توانیم اعلام کنیم که کدام یک بهتر از دیگری است. سوئیچ های سیسکو بهترین راه حل برای شبکه شما هستند زیرا با نیازهای مشاغل و ادارات در هر اندازه و نوع مطابقت دارند. از سوی دیگر، هوآوی چندین خط تولید دارد که شبیه به تجهیزات سیسکو هستند، اما همچنین دارای سخت افزار شبکه و راه حل های فناوری اطلاعات برای نیازهای مختلف شبکه است.

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :

  Arista QSFP-100G-LRL4

  0