اطلس نیکو

چگونه در فضای ابر عمومی باشیم و تحت کنترل بمانیم؟

دسته بندی ها : مقالات شبکه 21 نوامبر 2021 siteadmin 1394 بازدید
ابر عمومی

در بخش خدمات مالی بسیار رقابتی بریتانیا، تمایل فزاینده ای برای راه حل های فناوری وجود دارد که ابتدا در فضای ابر عمومی، بومی ابری و قادر به ارائه همه چیز بر اساس تقاضا هستند. اما تجربه این صنعت در پنج سال گذشته نشان داده است که این مسیر چندان ساده نیست و اغلب مملو از موانع است.

به دلایل متعدد نظارتی و تجاری، بسیاری از فعالان خدمات مالی اکنون یک معماری فناوری اطلاعات دو مسیره دارند – یکی برای اداره بانک و دیگری برای تغییر آن. این یک رویکرد پیچیده و منابع فشرده است.

با این وجود، بیشتر و بیشتر CIOها درس‌های ارزشمندی را یاد می‌گیرند که می‌تواند به جلوگیری از باتلاق دو مسیری IT کمک کند. یک معماری ابر ایمن (SCA) می‌تواند این مشکل را بهبود بخشد و نیاز فوری به نوآوری را با محدودیت‌های نظارتی، امنیتی و مالی سخت‌گیرانه صنعت تطبیق دهد.

در گذشته، سازمان‌های خدمات مالی معمولاً به دنبال اجرای یک پشته فناوری اطلاعات مانن در یک ابر عمومی واحد بودند. این در حال تغییر است و رویکرد واقع بینانه و عمل گرایانه تری در حال ظهور است. بانک‌ها و شرکت‌های بیمه تأسیس‌شده در بریتانیا اکنون تمایل دارند فناوری اطلاعات خود را در مناطق فرود متعدد، شامل حداقل دو ابر عمومی، یک ابر خصوصی، و زیرساخت قدیمی قدیمی، اجرا کنند. در فضای ابری عمومی، آنها ممکن است برای هوش مصنوعی به گوگل، برای برنامه های تجاری به مایکروسافت و برای تجارت الکترونیک/نوآوری به آمازون و یا لود بالانسینگ ابری مراجعه کنند.

کار در مناطق فرود کلیدی است

برای عبور از یک چشم انداز فناوری متنوع، یک کسب و کار به یک وسیله نقلیه تمام زمینی نیاز دارد – یک پلت فرم مشترک، شامل مجموعه یکپارچه از فناوری ها، که همه مناطق فرود را در بر می گیرد. اینجا جایی است که SCA وارد می شود.

یک SCA شما را دوباره تحت کنترل قرار می دهد. به عنوان مثال، یک بانک می تواند از آن برای ارزیابی حجم کاری در مناطق فرود مختلف استفاده کند تا بهترین تناسب را تعیین کند. آنها همچنین قادر خواهند بود تا حجم کاری A/B را در مناطق مختلف آزمایش کنند تا استقرار آن را از نظر عملکرد و هزینه بهینه کنند.

به دلایل نظارتی و تجاری، بازیگران خدمات مالی بریتانیا باید دید کامل و کنترل بر کل پشته خود را داشته باشند. به طور خاص، تنظیم کننده ها به یک برنامه قوی و قابل اجرا برای نحوه خروج از یک منطقه فرود معین (اگر مجبور باشند) نیاز دارند. از آنجایی که اکثر بانک ها هزاران و هزاران برنامه را اجرا می کنند، بازنویسی همه چیز برای تغییر از یک ابر عمومی به ابر عمومی دیگر غیرعملی است.

با یک SCA، شما به خدمات بومی زیربنایی یک منطقه فرود معین وابسته نیستید، و جابجایی بار کاری را آسان می کند. شما به طور موثر یک لایه فناوری را اجرا می کنید که از سیستم های زیربنایی ارائه دهندگان ابر عایق می شود، که اغلب ممکن است مات باشند. و مهمتر از همه، اکنون دید و کنترل بسیار بیشتری دارید.

در نهایت، پیچیدگی کمتری با مجموعه‌ای از فناوری‌ها وجود دارد. به عنوان مثال، شما نیازی به انبوهی از افراد ندارید که تعداد بی‌شماری از فناوری‌های مختلف را در تمامی پلت‌فرم‌های ابری عمومی مختلف یاد بگیرند – سناریویی که اغلب منجر به خطاهای دستی پرهزینه می‌شود. هم کسب‌وکار و هم تأمین‌کنندگان آن می‌توانند از یک سری مهارت در کل پشته فناوری اطلاعات استفاده کنند. علاوه بر این، کسب و کار در هیچ ابر عمومی خاصی قفل نشده است، و به طور چشمگیری موقعیت مذاکره خود را در هنگام تمدید قرارداد یا تهیه قابلیت های جدید بهبود می بخشد. اگر بتوانید به راحتی از یک منطقه فرود به منطقه دیگر مهاجرت کنید، قدرت مذاکره و انعطاف بیشتری برای استفاده از آن خواهید داشت.

آموختن درس های گذشته ی ابر عمومی

برای بانک‌ها و شرکت‌های بیمه بریتانیا، یک SCA مکانیسم عالی برای ایجاد بر اساس آموخته‌های پنج سال گذشته فراهم می‌کند. در برخی موارد، سازمان‌ها ده‌ها میلیون پوند را صرف تلاش برای انتقال پشته IT خود به یک ابر عمومی کردند تا متوجه شوند که رویکرد جدید چالش‌های جدیدی را از نظر امنیت و انطباق برای هر خط کسب‌وکار معرفی می‌کند.

برخلاف یک استارت‌آپ، یک بانک مستقر صفحه خالی ندارد که بتواند آزادانه نوآوری کند. در بیشتر موارد، فناوری قدیمی موجود در مراکز داده آنها بر روی سیستم عامل های قدیمی که با ابر عمومی ناسازگار هستند اجرا می شود. این سیستم های اصلی به طور موثر در جایی که هستند به دام می افتند. از آنجایی که تجارت به آنها وابسته است، نمی توان آنها را از رده خارج کرد. به عنوان مثال، در بخش بیمه، سوابق قانونی مرتبط با کد برنامه در حال اجرا بر روی مین فریم وجود دارد. اگر بیمه‌گر آن کد را لمس کند، ممکن است سابقه قانونی را از دست بدهد. تنها راه رو به جلو، ایجاد رابط هایی بر روی این سیستم های قدیمی است که بتواند آنها را در برنامه های مدرن ادغام کند.

از دیگر چالش‌های قابل توجه می‌توان به هزینه انتقال حجم عظیمی از داده‌ها به فضای ابری و همچنین نگرانی‌هایی مبنی بر اینکه داده‌های حساس مشتری نباید در آنجا باقی بماند، اشاره کرد.

حرکت به سمت میکروسرویس ها

برخی از موسسات مالی با درک اینکه تغییر معماری فناوری اطلاعات کسب و کار قدیمی آنها دشوار است، شروع به استفاده از DevOps برای ایجاد یک تجارت دیجیتال در فضای ابری به موازات پیشنهادات قدیمی خود کرده اند. با استفاده از فناوری‌های بدون سرور و بومی ابری، کسب‌وکارهای دیجیتال می‌توانند با سرعت و کارایی بسیار بیشتری حرکت کنند. چنین فناوری‌هایی برای ارائه بارهای کاری تاکتیکی ایده‌آل هستند، زیرا منابع فنی مورد نیاز را به حداقل می‌رسانند و تمرکز بر عملکرد تجاری را امکان‌پذیر می‌سازند.

با این حال، این رویکرد همچنین منجر به پیوند تنگاتنگ با ارائه‌دهنده خدمات اساسی می‌شود، که آن را برای ارائه خدمات استراتژیک/تجاری بزرگ بهینه نمی‌کند. برای این خدمات، به پلتفرم های کانتینری بر اساس چارچوب Kubernetes نیاز دارید. پیدا کردن کادر فنی با مهارت های لازم برای هماهنگ کردن این امر می تواند دشوار باشد. علاوه بر این، برای بارهای کاری استراتژیک، قابل حمل بودن ضروری است. این سیستم ها زیربنای کسب و کار شما هستند و قانونگذاران این را می دانند.

محدودیت‌های این ماهیت به این معنی است که تقریباً هر بازیگر اصلی خدمات مالی در بریتانیا از چندین پلت‌فرم ابر عمومی همراه با ابرهای خصوصی داخلی در کنار پلتفرم‌های قدیمی خود استفاده می‌کند.

یک SCA چگونه ممکن است به نظر برسد

یک SCA می تواند یک مجموعه فناوری متنوع و همه مدل های عملیاتی مرتبط را ساده کند. اگر اجرا شود، برای مثال، می‌تواند از VoltMesh برای دوختن تمام مناطق فرود به هم استفاده کند و اتصال، مدیریت ترافیک و امنیت محیطی را فراهم کند. سپس همان فناوری رایج در مناطق فرود مختلف برای ارائه زیرساخت و امنیت برنامه قابل استفاده است، در حالی که بارهای کاری شما در داخل کانتینرها میزبانی می شود.

به طور خلاصه، یک SCA به سازمان‌های خدمات بانکی و مالی این امکان را می‌دهد تا بر اساس بهترین تناسب، بارهای کاری را در مناطق فرود مختلف مستقر کنند و در عین حال خروج از یک منطقه فرود معین را آسان‌تر می‌کنند. همچنین دید و کنترل هر منطقه فرود را افزایش می دهد، در حالی که پیچیدگی را کاهش می دهد و فناوری ها را یکسان می کند و چالش مهارت ها را کاهش می دهد. در نهایت، SCA موقعیت مذاکره کسب و کار را در مقابل فروشندگان منطقه فرود بهبود می بخشد، در نتیجه هزینه ها را کاهش می دهد و انعطاف پذیری را افزایش می دهد.

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :
  0