اطلس نیکو

نکاتی که باید برای بهینه سازی شبکه بدانید

دسته بندی ها : دسته‌بندی نشده 3 آوریل 2022 siteadmin 9 بازدید

بهینه سازی شبکه می تواند پیچیده باشد. احتمالات و متغیرهای زیادی وجود دارد. برای بهبود هر چه بیشتر زیرساخت شبکه خود به ترفندهایی نیاز دارید.

مکان AP خود را دوباره به درستی تعیین کنید

جایی که سوئیچ‌ها و سخت‌افزار مسیریابی قرار می‌گیرند مهم‌ترین چیز نیست، اما اگر می‌خواهید بهترین عملکرد را داشته باشید، موقعیت نقطه دسترسی شبکه (AP) حیاتی است.

به عنوان مثال، Ubiquiti AP مانند UniFi U6 Lite به صورت یک الگوی مخروطی پهن از صفحه AP (جایی که لوگو است) ارسال و دریافت می کند. بنابراین، برای بهترین عملکرد، باید AP را به اتاقی که بیشترین تمرکز کاربران را دارد، هدایت کنید. به عنوان مثال، در یک دفتر، میز و انباری وجود دارد. سپس بهتر است AP را در وسط بالای میز قرار دهید تا بهترین اثر را به دست آورید. در یک انبار یا راهرو که پشت سر هم ردیف شده اند، بهتر است AP را روی دیوار نصب کنید. این اجازه می دهد تا برای کسانی که در آن ردیف هستند پیوند WiFi بهتری داشته باشند.

به طور خلاصه، برای اتاق های بزرگتر با جمعیت کاربران متراکم. AP را روی سقف نصب کنید، یا آن را روی دیوار نصب کنید تا اتصال را در فواصل طولانی تری انجام دهید.

مناطقی که در زیر لیست شده اند برخی از مناطقی هستند که می توانند بر سیگنال اتصال تأثیر بگذارند:

در یک طاقچه
در گوشه یک اتاق
به دیوار نزدیک اشاره کنید.
اصلا نصب نشده، روی میز دراز کشیده و به سقف اشاره می کند.
در یک اتاق بزرگ نصب شده دور از محل با بیشترین تعداد دستگاه.

networking 2 - نکاتی که باید برای بهینه سازی شبکه بدانید

کانال وای فای خود را تنظیم کنید

اگر شبکه بی‌سیم شما تعداد زیادی دستگاه دارد، باید کانال‌هایی را که آن دستگاه‌ها برای انتقال و دریافت داده‌ها استفاده می‌کنند، بهینه‌سازی کنید.

دو بال برشی از فرکانس های موجود در باند است. در حالت ایده آل، هر دستگاه کانالی را انتخاب می کند که توسط دستگاه های دیگر اشغال نمی شود. محبوب ترین کانال ها در باند ۲٫۴ گیگاهرتز ۱، ۶ و ۱۱ هستند زیرا این باندها به هیچ وجه روی یکدیگر همپوشانی ندارند. استفاده از کانال‌های مجاور یا اشتراک‌گذاری بسیاری از دستگاه‌ها در یک کانال می‌تواند تداخل با عملکرد شبکه را افزایش دهد. از کانال های فاصله دار برای به حداقل رساندن تداخل و ارائه عملکرد بهینه استفاده کنید.

اما این فقط شبکه شما نیست که روی این باندها کار می کند، شبکه های اطراف نیز از آنها استفاده می کنند. در چنین شرایطی، داشتن ابزاری که می تواند به شما بگوید کدام کانال ها برای خواندن بهترین هستند، مفید خواهد بود. به عنوان مثال، ابزار Ubiquiti RF Environment روی UniFi Controller کار بسیار خوبی برای اسکن شبکه شما و تمام فعالیت های RF اطراف آن انجام می دهد و بهترین کانال را برای استفاده به شما می گوید.

برق انتقال را خاموش کنید

وقتی همه AP ها را روی قدرت انتقال کامل تنظیم می کنید مراقب باشید، این ممکن است در واقع بر عملکرد کاربران شما تأثیر منفی بگذارد. در حالی که وقتی روی توان کامل تنظیم می شود می تواند بسیار دور منتقل شود، تجربه WiFi شما دو طرفه است. همچنین اگر کلاینت (مانند تلفن هوشمند) به اندازه کافی قدرتمند نباشد که داده ها را به AP بازگرداند، برای AP منطقی نیست که داده ها را در فواصل دور به مشتری ارسال کند.

علاوه بر این، APهایی که با حداکثر توان ارسال می‌کنند، پتانسیل تداخل با APهای مجاور را دارند. اگر تمام APها را روی حداکثر توان انتقال تنظیم کنید، ممکن است بر عملکرد تعادل خود در سراسر شبکه تأثیر منفی داشته باشید. بهترین راه این است که با حداقل توان انتقال شروع کنید تا عملکرد خود را آزمایش کنید و سپس تنظیمات را انجام دهید.

computer networking - نکاتی که باید برای بهینه سازی شبکه بدانید

سایر دستگاه های شبکه را بهینه کنید

اگر نقاط دسترسی عالی با توان عملیاتی بالا دارید، باید مطمئن شوید که گلوگاه سرعت در شبکه وجود ندارد.

اولین چیزی که باید بررسی کنید سرعتی است که از ISP خود پرداخت می کنید و سرعت واقعی که به مکان خود می رسید. اگر برای سرعت خاصی پول می‌پردازید، اما در واقع در روتر شما بسیار کندتر می‌شود، پس مشکل ISP شماست و می‌توانید از آنها بخواهید آن را برای شما حل کنند. پس از آن، کاری که باید انجام دهید این است که سرعتی را که برای آن پرداخت می کنید حفظ کنید، زیرا آنها از طریق هر قطعه سخت افزاری در شبکه عبور می کنند. از روتر گرفته تا سوئیچ شبکه و نقطه دسترسی، هر چیزی می تواند به یک گلوگاه سرعت تبدیل شود، اگر اجازه دهید.

بنابراین مهم است که از همان ابتدا سخت افزار با کیفیت را انتخاب کنید. روترهایی مانند Cisco ISR 4000 تمام ویژگی‌هایی را که کسب‌وکارها برای بهینه‌سازی راه‌اندازی شبکه‌شان نیاز دارند، فراهم می‌کنند.

مش را روشن/خاموش کنید

برخی از AP ​​ها، مانند سری UniFi Ubiquiti، به طور خودکار یک شبکه مش با یکدیگر ایجاد می کنند، مگر اینکه تنظیمات را در Controller خاموش کنید. اگر از یک AP استفاده می کنید که کار مشابهی انجام می دهد، ابتدا متوجه شوید که آیا مش بندی برای شما خوب است یا خیر

اگر از چندین AP در سرتاسر محل استفاده می‌کنید، شبکه‌سازی مش می‌تواند با فعال کردن تحویل بدون درز کمک خوبی باشد. به شما امکان می دهد در صورت قطع اتصال دستگاه به اولین AP و وصل شدن به AP دوم، بدون وقفه بین نقاط دسترسی “روم کنید”.

با این حال، اگر به ندرت از AP ​​ها استفاده می کنید و مکان های هر سلول از هم دور هستند، ممکن است بهتر باشد شبکه را خاموش کنید. این از جستجوهای متقابل بی فایده از APها جلوگیری می کند، منابع بیشتری را ذخیره می کند و تجربه بهتری را ارائه می دهد.

Networking - نکاتی که باید برای بهینه سازی شبکه بدانید

نتیجه

بهینه سازی یک شبکه یک تجارت پیچیده است و متغیرهای زیادی در این موفقیت نقش دارند. امیدوارم پیشنهادات بالا بتواند به شما در بهینه سازی شبکه کمک کند.

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :

  Arista QSFP-100G-LRL4

  0