اطلس نیکو

شبکه سازی در اقتصاد خدماتی

دسته بندی ها : مقالات شبکه 17 اکتبر 2022 siteadmin 792 بازدید
شبکه سازی در اقتصاد خدماتی

ما در حال تبدیل شدن به یک اقتصاد مبتنی بر خدمات هستیم. در واقع، دو سوم تولید ناخالص داخلی جهانی (و ۷۷ درصد از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده) اکنون مبتنی بر خدمات است. بخش عمده ای از این رشد ناشی از تغییر از فروش محصولات به فروش محصولات به عنوان خدمات است. چیزهایی که قبلاً از تولیدکنندگان سنتی می خریدیم (لوازم روشنایی، تخت بیمارستانی، موتورهای جت و غیره) اکنون به عنوان خدمات فروخته می شوند. شما هزینه خدمات ماهانه می پردازید و فروشنده “به عنوان سرویس” تجهیزات را نصب و نگهداری می کند. اینجا نقش شبکه سازی اهمیت پیدا می کند.

نمونه ای از این تخت ها در بیمارستان ها است. این مرکز به یک تخت نیاز دارد، اما اگر صرفاً مکانی برای خواب باشد، احتمالاً سازنده تخت مجبور به قیمت گذاری کالا خواهد شد. در یک مدل به عنوان یک سرویس، تخت به ابر متصل می شود و اطلاعات مهم بیمار را به صورت بی صدا جمع آوری می کند. داده‌ها در فضای ابری تجزیه و تحلیل می‌شوند و بینش‌های مهم با بیمارستان به اشتراک گذاشته می‌شوند (مثلاً: بیمار در اتاق ۳۴۰۳ در معرض خطر حمله قلبی در ۲۴ ساعت آینده است). در چنین مدلی، شرکت تختخواب به جای یک کالا، خدمات مداوم و ارزشمندی را ارائه می دهد. درآمد جمع آوری شده منعکس کننده این ارزش اضافی است.

به نظر می رسد یک سازنده تخت می تواند کمک کند. با اضافه کردن سنسورها به تخت، شرکت تخت می‌تواند به ایستگاه پرستاری هشدار دهد که یک بیمار مسن در حال انجام کار خطرناکی است. این می تواند به تسهیلات کمک کند تا از یک حادثه بالقوه خطرناک (و گران قیمت) جلوگیری کند.

اکنون شرکت تخت‌خواب از فروش تخت‌خوابی با قیمت کالا به مدل ماهانه سودآور «پیشگیری از پاییز به‌عنوان خدمات» می‌رود.

منطقی است. خریداران می توانند ماهانه برای استفاده از تجهیزات پرداخت کنند و هزینه ها را با درآمد مطابقت دهند. فروشندگان می توانند تجهیزات جدید را با چابکی بیشتر تهیه کنند. و ارائه‌های به‌عنوان خدمات دسترسی به دانش و مزایای تخصصی را فراهم می‌کنند که خریدار برای توسعه داخلی آن‌ها به سختی تحت فشار قرار می‌گیرد.

برای فروشنده، مزایا شامل جریان ثابت درآمد و رابطه نزدیکتر با مشتریان خود است. ادغام دقیق‌تر مشتریان به فروشندگان اجازه می‌دهد ببینند که محصولشان چگونه در این زمینه استفاده می‌شود، که می‌تواند بینش‌هایی را در مورد قابلیت اطمینان، طراحی و بهبود ویژگی‌های بالقوه محصول ارائه دهد. در واقع، حرکت به سمت اقتصاد مبتنی بر خدمات، تقریباً برای همه، به استثنای یک استثنا، همه چیز را بهبود می بخشد.

برای معماران شبکه، فروش “به عنوان یک سرویس” همه چیز را تغییر می دهد

در اقتصاد قدیمی، شبکه سازمانی فقط باید تا جایی گسترش می یافت که فروش محصول انجام می شد. با این حال، در یک مدل به عنوان یک سرویس، شبکه شما اکنون باید تا جایی که تجهیزات شما در حال استفاده است – سایت مشتری – گسترش یابد. این پیچیدگی زیادی را برای معماران شبکه اضافه می کند:

 • مقیاس. اکنون چندین سایت بزرگ دیگر برای پشتیبانی دارید. علاوه بر این، سطح ترافیک بسیار بالاتری دارید.
 • چابکی. شبکه در حال حاضر یک آیتم مسیر حیاتی در چرخه فروش است. در دنیای ابری اول، هیچ مشتری خوشحال نخواهد شد که ۳۰ تا ۶۰ روز برای اتصالی که به آن نیاز دارد منتظر بماند تا بتواند به عنوان سرویس خود کار کند. مشتریان انتظار دارند که گره های جدید به صورت روزانه و حتی ساعتی اضافه، تغییر یا حذف شوند.
 • امنیت و حریم خصوصی هیچ مفهومی از محیط در کسب و کار As-a-Service وجود ندارد. داده ها به طور معمول “در طبیعت” سفر می کنند و مسئولیت محافظت از آنها بر عهده شماست. راه‌اندازی تونل‌سازی سنتی کار نمی‌کند – راه‌اندازی آن‌ها بسیار طولانی است و به تلاش دستی بیش از حد نیاز دارند.

تکنیک‌های شبکه‌سازی سنتی آن را کاهش نمی‌دهند

راه‌حل‌های شبکه‌ای قدیمی و درجه یک سازمانی مانند MPLS چالش‌های امنیتی و حریم خصوصی مقیاس را حل می‌کنند. از آنجا که MPLS یک شبکه خصوصی است، ترافیک به راحتی محافظت می شود. اما MPLS به اندازه کافی چابک نیست. تهیه و مدیریت MPLS به طرز دردناکی کند و عمدی است. علاوه بر این، MPLS بسیار گران است.

از سوی دیگر، استفاده از اینترنت عمومی (به عنوان مثال SD-WAN)، در ارائه مقیاس، امنیت و حریم خصوصی با مشکلات قابل توجهی مواجه است. ترافیک “در طبیعت” منتقل می شود، بنابراین معماران شبکه باید تونل هایی را بین گره ها ایجاد کنند. این امر مستلزم یک تلاش طراحی پیچیده و زمان بر از معماران شبکه است. که منجر به پیچیدگی و تاخیر در تامین می شود و به این معنی است که راه حل های عمومی اینترنت مانند SD-WAN نیز برای تهیه و مدیریت کند و دست و پا گیر هستند.

اقتصاد خدمات به یک شبکه نسل بعدی به عنوان یک سرویس نیاز دارد

معماران شبکه برای ارائه مقیاس، چابکی، امنیت و حریم خصوصی مورد نیاز اقتصاد خدمات، به یک شبکه جدید و نسل بعدی به عنوان یک سرویس نیاز دارند. در اینجا جنبه های مهم نحوه دستیابی به این اتصال نسل بعدی آورده شده است:

 • خصوصی. اگر به کارهایی که MPLS به خوبی انجام می دهد نگاه کنید – عملکرد، مقیاس و امنیت، همه آنها از این واقعیت ناشی می شوند که MPLS یک شبکه خصوصی است. خصوصی بودن نیاز به ساخت تونل را از بین می برد. این به معنای کنترل کامل عملکرد و مقیاس است. یک NaaS نسل بعدی باید خصوصی باشد تا امیدی به برآوردن الزامات عملکرد، مقیاس و امنیت نیازهای سازمانی داشته باشد. اما اینها اگرچه ضروری هستند، اما تمام تصویر نیستند.
 • چابکی تامین و مدیریت زمانی، طبیعی و قابل قبول بود که روزها یا هفته ها طول بکشد تا اتصالات جدید در شبکه شما فراهم شود. اما این در دنیای امروز کار نمی کند. اکثر راه حل های “به عنوان یک سرویس” مستلزم اتصال چیزی است که در محل کسب و کار مشتری به شبکه شما متصل است. در دنیای دیجیتالی ما، مشتریان انتظار دارند این اتفاق در چند دقیقه یا چند ساعت رخ دهد. نسل بعدی NaaS باید روش های پیچیده تامین شبکه را به نفع تهیه ساده و مبتنی بر رابط کاربری گرافیکی کنار بگذارد.
 • مقرون به صرفه در حالی که استفاده از اینترنت عمومی برای ایمن سازی و مدیریت بسیار پیچیده شده است، به شرکت ها طعم پهنای باند مقرون به صرفه را می دهد. مشتریان با قیمت گذاری MPLS متورم قدیمی انجام می شوند. نسل بعدی NaaS باید نسبت به MPLS قیمت‌گذاری را به اینترنت عمومی نزدیک‌تر ارائه کند.

شبکه‌سازی به‌عنوان سرویس برای اقتصاد خدماتی

مدل as-a-Service اقتصادهای جهان را متحول می کند، اقتصاد قابل پیش بینی و ادغام سخت تری را بین فروشندگان و مشتریان ارائه می دهد. همانطور که این اتفاق می افتد، انتظار داشته باشید که نوع جدیدی از اتصال ظاهر شود که بهتر با نیازهای این اقتصاد خدمات جدید تنظیم شود.

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :
  0