اطلس نیکو

چهره در حال تغییر مخابرات در سال ۲۰۲۲

دسته بندی ها : مقالات شبکه 1 فوریه 2022 siteadmin 121 بازدید
چهره در حال تغییر مخابرات در سال 2022

فن‌آوری‌های جدید، COVID-19، مقررات و ژئوپلیتیک همگی صنعت مخابرات را سریع‌تر از همیشه تغییر می‌دهند. گاهی اوقات نمی توان فهمید که همه چیز به کجا می رود، اما در اینجا پنج روند اصلی وجود دارد که باید در سال ۲۰۲۲ در رادار همه باشد.

حاکمیت داده در مرکز قرار می گیرد

سیاستگذاران اروپایی در حال دوبرابر کردن حق حاکمیت داده ها هستند، که مجموعه ای از فرصت های جدید را ایجاد می کند.

از آنجایی که این قاره به دنبال به دست آوردن مجدد کنترل سرنوشت دیجیتال خود است، سیاست گذاران برای دریافت خدمات و زیرساخت های قابل اعتماد به شرکت های مخابراتی روی می آورند که وابستگی به مقیاس های بزرگ را کاهش می دهد.

در فرانسه، Orange با Capgemini همکاری کرده است تا Bleu را راه‌اندازی کند، یک شرکت جدید که راه‌حل‌های Cloud de Confiance را ارائه می‌کند که دارای گواهینامه مطابق با الزامات حفظ حریم خصوصی، امنیت و انعطاف‌پذیری دولت فرانسه است.

سپس Telecom Italia است که در حال حاضر برای قراردادی برای ساخت یک هاب ابر ملی ۹۰۰ میلیون یورویی برای ارتقای امکانات ذخیره سازی داده کشور پیشنهاد داده است.

این نمونه ها فقط نوک کوه یخ هستند.

2 300x200 - چهره در حال تغییر مخابرات در سال 2022

همچنین فشاری برای حاکمیت داده در خارج از مرزهای اروپا وجود دارد. بسیاری از دولت‌ها در حالی که نیاز به کار با مقیاس‌کننده‌های فوق‌العاده مستقر در ایالات متحده را می‌پذیرند، اکنون خواهان کنترل بیشتری بر نحوه ایمن‌سازی و مدیریت داده‌ها از بخش‌های کلیدی مانند مراقبت‌های بهداشتی و خدمات عمومی هستند.

داده ها به سرعت در حال تبدیل شدن به یک دارایی مستقل هستند که باید به دقت محافظت شوند. هر مخابراتی که در این جبهه ارائه می‌کند مطمئناً از بین مردم متمایز خواهد شد.

ساخت شبکه چند ابری کار

شبکه چند ابری قدم منطقی بعدی برای فناوری اطلاعات سازمانی است.

در سراسر جهان، ما شاهد افزایش تقاضا برای فناوری‌های بومی ابری هستیم که می‌توانند چابکی، کارایی و مقیاس‌پذیری را افزایش دهند. در همان زمان، برنامه‌ها به طور فزاینده‌ای از میکرو سرویس‌هایی تشکیل می‌شوند که در محیط‌های مختلف پخش می‌شوند.

پیاده سازی در اینجا کلیدی است. برای اتصال برنامه‌ها در محیط‌های مختلف، به چیزی بیشتر از شبکه نیاز دارید. همچنین برای اطمینان از اینکه برنامه ها همیشه در دسترس و محافظت می شوند، به امنیت و تعادل بار نیاز دارید.

امسال، ما انتظار داریم که شرکت‌های مخابراتی و مشتریان سازمانی آن‌ها، راه‌حل‌هایی را که پیچیدگی چند ابری را کاهش می‌دهند، برتری دهند.

شتاب عمده در خدمات مالی موبایل

در حال حاضر ارائه دهندگان عمده انتقال پول، مخابرات نیز در خدمات مالی مانند اعتبار خرد، بیمه، و پس انداز هستند.

برای مثال، برخی شرکت‌های مخابراتی در حال جمع‌آوری داده‌ها برای تعیین امتیاز اعتبار و ارائه وام‌های شخصی با حداقل ریسک هستند. در همین حال، اکوسیستم رو به رشد پول تلفن همراه به صدها میلیون نفر از مردمی که قبلاً بانک نداشتند، برای اولین بار قدرت دسترسی به محصولات مالی را می دهد.

گسترش بخش خدمات مالی دیجیتال آن را به یک هدف قانع کننده و آشکار برای مجرمان سایبری تبدیل می کند. این بدان معناست که مخابرات باید به طور قابل توجهی بازی امنیتی خود را بهبود بخشد، از جمله ارائه محافظت پیشرفته در برابر حملات DDoS، پر کردن اعتبار و سایر تهدیدها.

3 300x200 - چهره در حال تغییر مخابرات در سال 2022

نگه داشتن زبانه ها در عملکردهای شبکه Cloud-Native

شرکت‌های مخابراتی به‌تدریج به دنبال مقیاس‌پذیری سریع، تبدیل به ابر بومی می‌شوند.

یک شبکه اصلی تلفن همراه سنتی که قبلاً از عملکردهای مختلفی تشکیل شده بود که بر روی سخت‌افزار هدفمند اجرا می‌شدند. آن کد اکنون روی مجموعه ای از توابع شبکه مجازی (VNF) یا توابع شبکه بومی ابری (CNF) با توابع کنترل جداگانه و توزیع شده و صفحه داده توزیع می شود. با انتقال به شبکه‌های ۵G مستقل، شرکت‌های مخابراتی به دنبال اتصال VNF و CNF هستند که در محیط‌ها و مکان‌های مختلف مستقر هستند. به طور طبیعی، این سطح حمله را افزایش می دهد.

متأسفانه، شرکت‌های مخابراتی هنوز در حال یافتن بهترین راه برای ایجاد CNF‌های خود – و زیرساخت‌هایشان در کل – کاملاً ایمن، خودکار و قابل مشاهده هستند. در برابر این پس‌زمینه، سادگی عملیاتی به یک نگرانی حیاتی تبدیل می‌شود.

مخابرات در ابر عمومی

Cloud-native در سال ۲۰۲۲ (همانطور که در سال ۲۰۲۱ بود) یک کلمه کلیدی بزرگ خواهد بود. و شرکت‌های مخابراتی در سراسر جهان به صحبت در مورد اینکه چه حجم کاری به ابر عمومی منتقل خواهند شد، ادامه خواهند داد. این شامل برنامه های کاربردی (بارهای کاری IT) و همچنین عملکردهای شبکه برای موارد استفاده خاص است.

با این وجود، پشتیبانی از توابع شبکه اصلی با پروتکل های حالت دار و جلسات مشترک در مقیاس بزرگ می تواند چالش برانگیز باشد و موانع مالی ایجاد کند.

اگرچه هزینه‌های استقرار برای برخی موارد استفاده خاص همچنان کاهش می‌یابد، اما یک سوال اساسی‌تر در سال ۲۰۲۲ این است که چگونه جریان داده‌های حساس را مدیریت و ایمن کنیم. حرکت حاکمیت داده قطعاً به بسیاری از شرکت‌های مخابراتی نیاز خواهد داشت تا از ابر عمومی به طور عاقلانه استفاده کنند، زیرا سیاست‌گذاران به طور فزاینده‌ای خواستار این هستند که مجموعه داده‌های حساس در کشور و تحت کنترل شدید محلی (با قوانین واضح در مورد اینکه چه کسی می‌تواند و چه کسی نمی‌تواند به آن دسترسی پیدا کند) باقی بماند. در نهایت، انتقال مخابرات به ابر عمومی همچنان می تواند به یک امر نسبتا طولانی تبدیل شود.

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :

  Arista QSFP-100G-LRL4

  0