اطلس نیکو

ThousandEyes در سوئیچ های Catalyst 9000، قسمت ۱: مزایای آن چیست؟

دسته بندی ها : اخبار سایت 28 فوریه 2022 siteadmin 64 بازدید
سیسکو thousandeyes و سوئیچ سیسکو nexus 9000

هدف ThousandEyes ارائه دید به تجربه دیجیتال در هر شبکه است. این روزها کاربران برای همه فعالیت ها به شبکه متکی هستند. هرگونه خرابی بر بهره وری و تجربه کاربر تأثیر می گذارد. شناسایی و حل سریع مشکلات کلیدی است. چند بار مدیران شبکه به سختی متوجه می شوند که علت مشکل در برنامه است یا شبکه؟ ThousandEyes دید مناسب را برای شناسایی مشکلات در زمان واقعی فراهم می کند. این شامل Enterprise، اینترنت، Cloud یا SaaS می شود.

ThousandEyes و دید به روش های مختلف

“تجربه دیجیتالی کارکنان”: برنامه‌ها اکنون در هر مکانی میزبانی می‌شوند، اما مدیران شبکه همچنان باید بدون توجه به اینکه این برنامه‌ها در کجا قرار دارند، تجربه کاربری خوب و ثابتی را برای کارمندان فراهم کنند. ThousandEyes می تواند با ارائه دید “داخل به بیرون”، یعنی از داخل سازمان به بیرون به برنامه ها کمک کند. آزمایش‌هایی که در Enterprise Agents در محوطه یا شعبه اجرا می‌شوند به ارزیابی تجربه کاربر هنگام دسترسی به برنامه‌ها کمک می‌کنند. برای کارمندانی که از خانه کار می کنند، این فناوری با استفاده از Endpoint Agent کمی متفاوت است.
“تجربه دیجیتال مشتری”: در این مورد، ما به تجربه بیرون از درون نگاه می کنیم. این به تجربه مشتریان یک سازمان در هنگام دسترسی به برنامه های کاربردی خارجی اشاره دارد. به عنوان مثال، یک مؤسسه مالی با یک پورتال بانکداری وب که می خواهد تجربه مشتریان خود را هنگام معامله با این برنامه ارزیابی کند. مثال دیگر یک فروشگاه خرده‌فروشی است که می‌خواهد از نحوه خدمات رسانی پلتفرم تجارت الکترونیک به مشتریان خود مطلع شود. اینجاست که ما از Cloud Agents استفاده می کنیم.
“تجربه WAN”: این تجربه به یک WAN هیبریدی یا SD-WAN قابل مشاهده است. ThousandEyes می تواند به درک اینکه WAN هیبریدی چگونه است کمک کند.

Picture 6 scaled - ThousandEyes در سوئیچ های Catalyst 9000، قسمت 1: مزایای آن چیست؟

ارتباط این موضوع با سوئیچ های Catalyst 9000 چگونه است؟ مدیران شبکه می‌توانند عامل‌های ThousandEyes Enterprise را در سوئیچ‌های Catalyst 9300 و Catalyst 9400 نصب کنند که «تجربه دیجیتال کارمند» را نشان می‌دهد و از «تجربه WAN» پشتیبانی می‌کند.

مزایای اجرای تست های ThousandEyes از سوییچ های Catalyst 9000

ThousandEyes را می توان در لبه مستقر کرد که به ما امکان می دهد اتصال نقطه پایانی را تا حد امکان نزدیک به کاربر نظارت کنیم.
منابع محاسباتی موجود روی سوئیچ‌های Catalyst 9000 می‌توانند برای استفاده از دارایی‌هایی که قبلاً متعلق به آنها هستند، استفاده شوند. مزیت اضافه شده این است که نیازی به درگیر کردن یک تیم جداگانه برای راه اندازی منابع خارجی و برنامه نیست. علاوه بر این، این یک گزینه عالی برای مکان هایی با فضا و منابع محدود است.
سوئیچ های جدید و موجود Catalyst 9300 و ۹۴۰۰ از ThousandEyes Enterprise Agent پشتیبانی می کنند. می‌توان آن را در فلش بدون نیاز به SSD نصب کرد که به شما امکان می‌دهد اکثر آزمایش‌های ThousandEyes از جمله DNS، سرور HTTP، شبکه، آزمایش را از جمله موارد دیگر اجرا کنید (*SSD مورد نیاز برای تست “Web – Page Load” و “Web – Transaction” )

در پاراگراف های قبلی، سه نوع عامل را مورد بحث قرار دادیم: Cloud، Enterprise و Endpoint. سوئیچ های Catalyst 9000 عامل Enterprise را اجرا می کنند. استفاده از عوامل سازمانی در پردیس یا شعبه به شما این امکان را می دهد که تجربه را از “درون بیرون” نظارت کنید. به عبارت دیگر، تجربه کارکنان از داخل شبکه برای دسترسی به دنیای خارج.

در زیر، می‌توانیم نمونه‌هایی از نحوه استفاده از Enterprise Agent در سوئیچ‌های Catalyst 9300/9400 را مشاهده کنیم:

Picture 4 - ThousandEyes در سوئیچ های Catalyst 9000، قسمت 1: مزایای آن چیست؟

تست شماره ۱: از پردیس به یک شعبه راه دور که امکان بررسی مسیر شبکه و عملکرد آن از جمله لایه زیرین و روکش را می دهد. این یک نمونه از “تجربه WAN” است
تست شماره ۲: از پردیس تا برنامه های میزبانی شده SaaS. این نمونه ای از نظارت “Inside Out” است. داخل شبکه به دنیای خارج.
تست شماره ۳: از پردیس به ابر برای نظارت بر زیرساخت به عنوان یک سرویس. مانند مورد قبلی، این نمونه ای از نظارت “Inside Out” است.

قسمت بعد شامل چیست؟

اکنون که در مورد مزایای Thousandeyes صحبت کردیم، آماده هستیم تا در مورد نحوه نصب عامل ThousandEyes صحبت کنیم. وبلاگ شماره ۲ نصب با استفاده از مرکز DNA را پوشش می دهد در حالی که وبلاگ شماره ۳ نصب با استفاده از CLI را پوشش می دهد.

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :

  Arista QSFP-100G-LRL4

  0