اطلس نیکو

لود بالانسر نرم افزاری چیست؟

دسته بندی ها : مقالات شبکه 18 اکتبر 2021 siteadmin 1730 بازدید
لود بالانسر نرم اقزاری

لود بالانسر نرم افزاری نحوه هدایت ترافیک شبکه به سرورهای مختلف توسط مدیران است. لود بالانسر با بررسی ویژگی های سطح برنامه (آدرس IP ، سرصفحه HTTP و محتویات درخواست) درخواست های مشتری را ارزیابی می کند. سپس لود بالانسر به سرورها نگاه می کند و تعیین می کند که درخواست را به کدام سرور ارسال کند.

چه تفاوتی با لود بالانسر سخت افزاری دارد؟

متعادل سازی نرم افزار معمولاً به عنوان تابعی از کنترل کننده تحویل برنامه (ADC) ارائه می شود که بر روی سرور استاندارد یا ماشین مجازی اجرا می شود. یک دستگاه لود بالانسر سخت افزاری (HLD) یک قطعه مستقل از سخت افزار است که نرم افزار لود بالانسر را اجرا می کند. به طور سنتی به عنوان بخشی از یک جفت استفاده می شود ، در صورت خرابی یک دستگاه متعادل کننده بار. تعادل بار نرم افزاری عملکرد یک HLD را ارائه می دهد ، اما نیازی به دستگاه متعادل کننده بار اختصاصی ندارد. نرم افزار تعادل بار می تواند بر روی سرور معمولی یا حتی سرور مجازی اجرا شود.

لود بالانسر نرم افزاری چگونه کار می کند؟

لود بالانسر نرم افزاری همانند متعادل سازی سخت افزار عمل می کند و ترافیک را بین مجموعه ای از سرورها با توجه به الگوریتم انتخاب شده توزیع می کند.

توزیع حجم کار در چندین سرور از طریق بالنس لود می تواند یک شبکه را کارآمدتر و قابل اطمینان تر کند. لود بالانسر ظرفیت شبکه را افزایش می دهد زیرا از سرورهای موجود به شیوه ای کارآمدتر استفاده می کند. در نتیجه ، تعادل بار باعث می شود شبکه سریعتر اجرا شود زیرا حجم کار روی سرور اضافه بار متوقف نمی شود در حالی که سرورهای دیگر بدون استفاده می نشینند. تعادل بار همچنین هنگام هدایت ترافیک از سرور خراب به سرورهای عملکردی ، کارکرد مداوم را هنگامی که یک سرور خراب می شود ، تضمین می کند.

انواع لود بالانسر چیست؟

بالانس کننده های نرم افزاری ممکن است مستقیماً بر روی سرور نصب شوند یا به عنوان یک سرویس لود بالانسر (LBaaS) خریداری شوند. با LBaaS ، ارائه دهنده خدمات مسئول نصب ، پیکربندی و مدیریت نرم افزار متعادل کننده بار است. متعادل کننده بار مبتنی بر نرم افزار ممکن است در محل یا خاموش قرار داشته باشد.

مانند سرورها ، وسایل لود بالانسر می توانند فیزیکی یا مجازی باشند. وسایل فیزیکی (لود بالانسر سخت افزاری) و مجازی (تعادل بار نرم افزاری) هر دو درخواست مشتری و استفاده از سرور را در زمان واقعی ارزیابی می کنند و بر اساس انواع الگوریتم ها درخواست ها را به سرورهای مختلف ارسال می کنند. جایی که ترافیک ارسال می شود بستگی به سیاست تعادل بار دارد که توسط مدیر تنظیم شده است.

روشهای متعادل لود بالانسینگ

لود بالانسر از یکی از روشهای زیر برای تعیین محل ارسال ترافیک شبکه استفاده می کند:

الگوریتم رفت و برگشت: الگوریتم رفت و برگشت ساده ترین روش تلود بالانسینگ است. به سادگی درخواست ها را از طریق لیستی از سرورهای موجود به همان ترتیب منتقل می کند.
الگوریتم حداقل اتصالات: روش کمترین اتصالات کمی پیچیده تر است. این درخواست به سرورهای کم مشغله یا سرورهایی ارسال می کند که کمترین حجم کار را در یک لحظه معین پردازش می کنند.
الگوریتم حداقل زمان: الگوریتم کم زمان یک قدم جلوتر می رود و سرورها را بر اساس سریعترین سرعت پردازش و کمترین درخواست فعال انتخاب می کند. این رویکرد ممکن است الگوریتم های وزنی لود بالانسر را که به طور مداوم به سرورهایی با ظرفیت ، محاسبه یا حافظه بالاتر ترجیح می دهند ، ادغام کند.
الگوریتم مبتنی بر هش: در نهایت ، الگوریتم مبتنی بر هش وجود دارد ، که در آن دستگاه لود بالانسر یک کلید هش منحصر به فرد به آدرس IP مبدا و مقصد سرویس گیرنده و سرور اختصاص می دهد. این اطمینان می دهد که اگر همان کاربر برگردد و درخواست دیگری انجام دهد ، آن درخواست کاربر به همان سروری که قبلاً از آن استفاده می کردند ، هدایت می شود. به علاوه ، سرور هرگونه اطلاعاتی را که در جلسات قبلی وارد شده است ، حفظ می کند.

چرا از نرم افزار لود بالانسر استفاده می شود؟

محبوبیت بالانس تعادل در حال افزایش است زیرا چندین مزیت نسبت به لود بالانسر سخت افزاری دارد:

مقیاس پذیری: بزرگترین مزیتی که لود بالانسر نرم افزار نسبت به دستگاه های متعادل کننده بار سخت افزاری دارد مقیاس پذیری آنها است. متعادل کننده بار نرم افزار می تواند سرورهای مجازی را با توجه به تقاضا اضافه یا رها کند و به طور خودکار و در زمان واقعی به نوسانات ترافیک شبکه پاسخ دهد.
انعطاف پذیری: لود بالانسر نرم افزاری نیز انعطاف پذیرتر از متعادل کننده های بار سخت افزاری هستند زیرا با محیط های مختلف سازگار هستند. می توان آنها را طوری برنامه ریزی کرد که با سیستم عامل های استاندارد رومیزی ، محیط های ابری ، فلز برهنه ، سرورهای مجازی و ظروف کار کنند. متعادل کننده های بار سخت افزاری به دلیل اینکه قابل برنامه ریزی نیستند انعطاف پذیر نیستند.
هزینه: سازمان ها می توانند با استفاده از بالانس نرم افزار ، در هزینه های خود صرفه جویی کنند ، به ویژه اگر از LBaaS استفاده کنند. حتی اگر یک سازمان فناوری اطلاعات لود بالانسر نرم افزاری خود را خریداری کند ، معمولاً هزینه به جای CAPEX ، که در آن تعادل کننده بار سخت افزاری طبقه بندی می شود ، OPEX در نظر گرفته می شود.
سهولت استقرار: نصب بالانس های سخت افزاری ممکن است دشوار و گران باشد ، اما تنظیم کننده های بار نرم افزار به آسانی قابل اجرا هستند و در هزینه و زمان صرفه جویی می شود.
امنیت: در نهایت ، نرم افزار لود بالانسر که بین سرویس گیرنده و سرور قرار دارد ، یک لایه امنیتی اضافی با قابلیت رد بسته های مشکوک قبل از رسیدن به سرور ارائه می دهد.
در حالی که به نظر می رسد لود بالانسر نرم افزاری مزایای روشنی نسبت به توازن بار سخت افزاری دارد ، یک سازمان فناوری اطلاعات باید مزایا و معایب سخت افزار را در مقابل نرم افزار در مقابل توازن بار به عنوان سرویس در برابر نیازهای منحصر به فرد کسب و کار خود بسنجد. سازمانهایی که یک تنظیم کننده بار نرم افزاری را در مقابل متعادل کننده بار سخت افزاری در نظر می گیرند ، همچنین می خواهند مزایای هر یک را در زمینه مدیریت بودجه ارزیابی کنند. هر نوع تعادل بار ، هنگامی که به درستی پیکربندی و مدیریت شود ، می تواند یک شبکه را کارآمدتر و قابل اطمینان تر کند.

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :
  0