اطلس نیکو

شبکه مش چیست؟ همه چیز درباره Mesh Networking

دسته بندی ها : دسته‌بندی نشده 15 می 2022 siteadmin 7 بازدید

شبکه مش “شبکه مش بی سیم” است که یک شبکه “مولتی هاپ” است که از شبکه ad hoc توسعه یافته است و یکی از فناوری های کلیدی برای حل مشکل “آخرین مایل” است. در فرآیند تکامل به شبکه های نسل بعدی، بی سیم یک فناوری ضروری است. مش بی سیم می تواند با شبکه های دیگر ارتباط برقرار کند و یک معماری شبکه پویا است که می تواند به طور مداوم گسترش یابد. هر دو دستگاه می توانند اتصال بی سیم را حفظ کنند.

قبل از ظهور و رایج شدن فناوری مش، ما عمدتاً از رله بی سیم برای گسترش پوشش سیگنال استفاده می کردیم. مش در مقایسه با رله بی سیم، کاستی های دومی را کاملاً جبران می کند و می توان گفت که ایده آل ترین راه حل در حال حاضر است.

mesh network - شبکه مش چیست؟ همه چیز درباره Mesh Networking

Repeater در مقابل Mesh Networking

پیکربندی سیستم مش ساده تر است

سیستم مش یک کل است. افزودن گره های مش و تغییر تنظیمات شبکه مش بسیار ساده است. تغییر اطلاعات گره اصلی به طور خودکار سایر روترها را در کل شبکه Mesh همگام می کند. گره های جدید نیازی به تنظیم SSID، رمز عبور و برتر ندارند. اطلاعاتی مانند روترها و غیره پس از اتصال به طور خودکار همگام می شوند و به صورت خودکار به شبکه متصل می شوند. برای تکمیل آسان پیکربندی شبکه، که توسط والدین و فرزندان استفاده می شود، تنها به یک کلید نیاز دارد.

برای رله های بی سیم، باید SSID و رمز عبور را یکی یکی پیکربندی کنید و شبکه ای را که باید رله شود انتخاب کنید. مراحل بسیار دست و پا گیر هستند و آستانه بالا است.

سیستم مش را می توان هوشمندانه مونتاژ کرد و توسط خودم تعمیر کرد

سیستم مش به طور خودکار محیط شبکه بهینه را با توجه به تعداد گره ها و شرایط شبکه می سازد. می تواند به طور خودکار با توجه به نوع خانه و موقعیت قرارگیری یک شبکه ستاره ای شکل، زنجیره ای یا دیزی شکل تشکیل دهد، به طوری که دستگاه های موجود در شبکه می توانند در هر موقعیتی پوشش سیگنال عالی و شبکه پر سرعت داشته باشند. حتی اگر یکی از گره ها از کار بیفتد، شبکه Mesh به طور خودکار محیط بهینه شبکه را بازسازی می کند.

در حالت رله بی سیم نیز این امکان وجود ندارد. توپولوژی شبکه رله بی سیم ثابت است و در ابتدای راه اندازی کاربر تعریف می شود. نمی توان بهینه بودن کل شبکه را تضمین کرد. پس از آفلاین بودن ایستگاه، ممکن است تمام گره های بعد از این گره فلج شوند و به طور خودکار قابل تعمیر نباشند.

سیستم مش می‌تواند به‌طور هوشمندانه حرکت کند و یکپارچه پرسه بزند

سیستم مش یک کل است. بر اساس قدرت سیگنال، تداخل شبکه و شرایط بار، دستگاه را به طور خودکار به مسیر گره بهتری برای کل شبکه هدایت می کند. در کل فرآیند هیچ رومینگ وجود ندارد و در حین انجام بازی یا تماس ویدیویی هنگام راه رفتن هیچ یخ زدن وجود نخواهد داشت.

در سیستم رله بی سیم، چندین روتر از وضعیت یکدیگر اطلاعی ندارند و نمی توانند به طور فعال دستگاه را برای اتصال به گره بهتر راهنمایی کنند. پرسه زدن یکپارچه بین چندین روتر غیرممکن است. هنگامی که دستگاه از روتر اصلی به روتر رله متصل می شود، اتصال به وضوح قطع می شود و در نتیجه تجربه ای روان از بازی ها و ویدیوهای آنلاین را تجربه خواهید کرد.

mesh wifi - شبکه مش چیست؟ همه چیز درباره Mesh Networking

ویژگی های مش چیست؟

پیکربندی همگام سازی خودکار

پیکربندی کل شبکه به سادگی پیکربندی یک شبکه است. پس از پیکربندی اطلاعات گره اصلی، پیکربندی به طور خودکار با سایر روترهای گره در کل شبکه همگام می شود.

پشتیبانی از شبکه های هیبریدی سیمی + بی سیم

برخی از اتاق‌های مطالعه خانواده دارای خروجی کابل هستند، اما در اتاق خواب‌ها نه. مش را می توان از طریق سیم در اتاقی با کابل شبکه وصل کرد، و همزمان در اتاقی بدون کابل شبکه، به استفاده از روش بی سیم برای گسترش مش ادامه داد، به طوری که سیم و بی سیم را می توان با هم مخلوط کرد، به طوری که هر اتاق سیگنال خوبی دارد

گره های سیستم مش به طور خودکار بهترین گره برتر را انتخاب می کنند
هنگامی که یک گره جدید به شبکه مش اضافه می شود، به طور خودکار به بهترین گره uplink در شبکه متصل می شود.

خود تعمیر شبکه

هنگامی که یک گره شبکه مش را قطع می کند، سایر گره های شبکه گره بهینه را دوباره بررسی می کنند و به طور خودکار اتصال را دوباره برقرار می کنند. نیازی به ریست توسط کاربر نیست.

رومینگ بدون درز

سیستم مش از پروتکل ۸۰۲٫۱۱k/v استفاده می کند. هنگامی که تلفن همراه بین ۲ روتر مش حرکت می کند، سیستم مش به طور خودکار تلفن همراه را برای اتصال به آن با توجه به فاکتورهای جامعی مانند قدرت سیگنال، بار خط و اشغال پورت هدایت می کند. مسیرها به گره هایی با سیگنال بهتر و بار کمتر. در طول کل فرآیند، کاربر کاملاً بی‌اطلاع است و دستگاه می‌تواند به طور یکپارچه بین چندین روتر پرسه بزند، حتی اگر در حال بازی یا تماس ویدیویی باشد، احساس گیر نمی‌کند.

ناوبری بین طیف ها

هنگامی که سیگنال ضعیف می شود، سیستم مش به طور فعال دستگاه را از یک باند فرکانسی با سیگنال ضعیف به یک باند فرکانسی با سیگنال خوب با توجه به قدرت سیگنال و تداخل فرکانس هدایت می کند. به عنوان مثال، هنگامی که تعداد زیادی دستگاه در شبکه ۵G وجود دارد و ترافیک بسیار زیاد است و کانال شلوغ است، سیستم Mesh دستگاه را به باند فرکانس ۲٫۴G هدایت می کند تا از طبیعی بودن سیگنال و ارتباط آن اطمینان حاصل کند. هنگامی که سیگنال ۵G بازیابی شد، به طور خودکار به ۵G سریعتر باز می گردد. باند فرکانس.

wifi - شبکه مش چیست؟ همه چیز درباره Mesh Networking

بهترین مش وای فای چیست؟

من فکر می کنم بهترین وای فای مش نیست، اما بهتر است. در اینجا می توانم چند مدل را توصیه کنم.

TP-Link Deco WiFi 6 AX3000 Whole-Home Mesh WiFi System (Deco X60)

TP-Link Deco X60 می تواند Wi-Fi 6 سرعت و پوشش باورنکردنی ارائه دهد. می تواند تا ۱۵۰ دستگاه را متصل کند. با ارائه وای فای ۶، می تواند سرعت وای فای بسیار بالایی را در خانه به شما بدهد.

tp link deco x60 1 - شبکه مش چیست؟ همه چیز درباره Mesh Networking

Ubiquiti UniFi Mesh Outdoor Dual-Band Enterprise Access Point (UAP-AC-M) با عملکرد بالا، در فضای باز، MIMO 2×۲، نقطه دسترسی دو بانده ۸۰۲٫۱۱AC. با Ubiquiti UniFi AC Mesh Access Point، بخشی از Ubiquiti Networks UniFi Enterprise Wi-Fi، شبکه Wi-Fi خود را در فضای باز گسترش دهید. UAP-AC-M یک نقطه دسترسی دو باند ۸۰۲٫۱۱AC در فضای باز، ۲×۲ MIMO، با کارایی بالا و قادر به سرعت ۱۱۶۷ مگابیت در ثانیه است. دارای دو کانکتور RP-SMA است که می تواند با آنتن های همه جانبه دو بانده همراه یا با یک آنتن دو باند کانکتوری اختیاری برای شکل دادن به الگوی سفارشی استفاده شود.

ubnt UAP AC M - شبکه مش چیست؟ همه چیز درباره Mesh Networking

Netgear Orbi Whole Home سه باند مش WiFi 6 (RBK852)

Netgear Orbi Wi-Fi 6 یک سیستم Wi-Fi سه بانده است که با جدیدترین و سریع ترین فناوری Wi-Fi 6 ساخته شده است تا تجربه نهایی خانه هوشمند را با پوشش Wi-Fi و ظرفیت اتصال فراتر از حد تصور ایجاد کند. همه اتصالات Wi-Fi قوی نگه دارید. در هر اتاق همیشه با پهنای باند کافی برای همه دستگاه های شما پخش موسیقی چندگانه ۴K/8K UHD برای بلندگوهای متصل به Wi-Fi شما بازی آنلاین سریع پخش چراغ های هوشمند دستگاه های امنیتی Wi-Fi و موارد بیشتر. برای پخش ویدیوهای ۴K یا ۸K بدون تاخیر ایده آل برای سرویس سرعت اینترنت گیگابیتی و چند گیگابیتی با پشتیبانی از سرعت دانلود تا ۲ گیگابیت در ثانیه، ماهواره را در هر نقطه از خانه خود قرار دهید تا سرعت گیگابیت را در جایی که می خواهید دریافت کنید.

netgear orbi wi fi 6 mesh router - شبکه مش چیست؟ همه چیز درباره Mesh Networking

ASUS ZenWiFi AX6600 سه باند مش WiFi 6 (XT8)

ASUS ZenWiFi AX (XT8) یک سیستم مش وای فای تمام خانگی است که عملکرد بسیار سریع و پایدار شبکه بی سیم را با پیکربندی ساده و طراحی زیبا با پوشش تا ۵۵۰۰ فوت مربع ترکیب می کند. سطح کاملاً جدید با سرعت و پایداری پوشش به طور چشمگیری بهبود یافته است

asus zenwifi ax 4 - شبکه مش چیست؟ همه چیز درباره Mesh Networking

Google Nest Wifi – AC2200 – Mesh WiFi System

Google Nest Wifi راه‌اندازی آسان سیستم Wi-Fi مش کل خانه است. روترهای Nest Wifi با هم کار می کنند تا کل خانه شما را با Wi-Fi سریع و قابل اعتماد پوشش دهند و بافر را در هر اتاق و در هر دستگاه حذف کنند – با پوشش حداکثر ۴۴۰۰ فوت مربع.

google nest wifi - شبکه مش چیست؟ همه چیز درباره Mesh Networking

خلاصه

به بیان ساده، شبکه بی سیم در خانه ما نمی تواند برخی از مکان ها را پوشش دهد، اما ما یک روتر را در جایی قرار می دهیم که سیگنال وجود دارد و این روتر به عنوان گره مش رله عمل می کند، بنابراین روتر رله می تواند آن مکان ها را پوشش دهد. شبکه مش می تواند استقرار شبکه های خانگی را برای ما آسان تر کند.

siteadmin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :

  Arista QSFP-100G-LRL4

  0